Youth Exchanges taster (česko-slovenské školení)

9.8.2021

O výměnách mládeže v rámci programu Erasmus+ jste již pravděpodobně slyšeli. Pokud ne, tak je toto školení určeno právě pro vás!

Výměna mládeže je mezinárodní setkání mladých lidí ve věku 13 až 30 let, které umožňuje mladým lidem z celé Evropy vycestovat do zahraničí a strávit čas v mezinárodním prostředí. Jednotlivé výměny mládeže se liší nejen tématem, ale i délkou trvání. Výměna může trvat minimálně 5 dní a maximálně 21 dní.

 

Školení vám pomůže:

  • Porozumět základnímu rámci programu Erasmus+ (cíle, hodnoty, KA1, národní agentura jako klíčová zúčastněná strana).
  • Pochopit koncept mládežnických výměn, jejich cíle, charakteristiky a chápání toho, co je a co není výměna mládeže.
  • Hravou formou se seznámit s metodami neformálního vzdělávání a různými styly učení při výměnách mládeže (hravost, zapojení, zážitek).

 

Školení je určeno pro mladé lidi ve věku 16-25 let, kteří se zajímají o téma výměn mládeže a dosud neměli příležitost zúčastnit se výměny mládeže. Po absolvování tohoto školení se účastníci budou moci zúčastnit také česko-slovenského školení "Inkubátor nápadů", kde budou moci vytvořit vlastní projekt výměny mládeže, školení Inkubátor se uskuteční ve dnech 24.-29. listopadu 2021.


Cíle školení:

  • Zvýšit povědomí mladých lidí o výměnách mládeže a programu Erasmus+ prostřednictvím zážitkových a interaktivních metod učení.
  • Zprostředkovat účastníkům školení skutečnou praktickou zkušenost s metodami zážitkového učení.
  • Podpořit porozumění procesům učení prostřednictvím neformálního vzdělávání v rámci výměn mládeže a seznámit účastníky s procesem hodnocení výsledků učení.
  • Prakticky představit témata spolupráce, interkulturního učení.

 

Přihlašování je do: 24.8.2021


kontaktní osoba: lenka.babicova@iuventa.sk


Přihlašovací formulář: https://my.forms.app/form/6102992b89545f0a00da2c98