Stáže s Cestou pro mladé

Chcete využít svůj čas smysluplně? Hledáte příležitost, jak profesně i osobnostně vyrůst? Cesta pro mladé vám formou stáže umožní získat praxi a nastartovat úspěšnou kariéru! Zažijte si na vlastní kůži, co obnáší konkrétní pracovní pozice a získejte tolik oceňované zkušenosti v oboru.

Stáže v kostce

Cesta pro mladé realizuje stáže přímo ve firmách v ČR. V nabídce je 144 stážových pozic od účetní, přes finančního referenta, specialistu marketingu nebo personalistu až po grafika. Stáže probíhají ve firmách, u OSVČ, ve veřejném nebo neziskovém sektoru. Jedná se o neplacené stáže.

V rámci stáže získáte také zdarma e-learningový kurz měkkých kompetencí a individuální poradenství, na kterém se jenom vám bude 90 minut věnovat zkušený lektor. Nejenže si vyladíte své CVčko, ale máte také prostor zeptat se na cokoliv, co vás z oblasti trhu práce a kariérního rozvoje zajímá.

Aktuálně si můžete vybírat z více než 200 stáží po celé ČR. Pokud vás žádná aktuálně vypsaná stáž nezaujme, napište nám svou představu (obor, město, pozici nebo konkrétní firmu) a my pro vás stáž domluvíme. Časově stáž vychází na 80 až 240 hodin. Tyto hodiny si můžete rozložit do 1 až 6 měsíců tak, abyste měli čas na studium i na sebe. Vše záleží na domluvě s konkrétní firmou. Pokud studujete VŠ, můžete si stáž nechat uznat jako povinnou praxi. A když bude vše šlapat, třeba si vás ve firmě nechají i po škole.

Nebojte se, že by po vás firma vyžadovala zkušenosti na dané pozici. Na stáž se hlásíte právě proto, abyste praxi získali. Po celou dobu stáže vás povede zkušený pracovník společnosti – mentor. Ten vás bude učit a předávat vám své dovednosti. Stáže jsou pro vás bezplatným vzdělávacím kurzem, díky kterému získáte zkušenosti na vámi vybrané pozici. Budete stínovat mentora a účelem je, abyste byli plnohodnotným členem týmu.

Můžete se přihlásit na stáž?

Ano, pokud je vám do 26 let včetně (nebo do 28 let v doktorském studiu), studujete prezenčně a zároveň splňujete jeden z těchto požadavků:

·         jste studentem posledních čtyř semestrů vysoké školy (bakalářského i magisterského studia) nebo vyšší odborné školy,

·         jste žákem posledního ročníku střední školy,

·         jste studentem jednoletého denního studia jazykové školy.


Jaké jsou zkušenosti stážistů?

„Webináře v rámci kurzu měkkých kompetencí mi přinesly cenné informace. Taktéž pro mě bylo přínosné osobní poradenství, a to především v tom ohledu, že jsem se naučil, jak napsat kvalitní a přehledný životopis. Praktická část kurzu sehrála naprosto nezastupitelnou roli, naučil jsem se vykonávat prakticky mnoho činností, o kterých jsem se ve škole učil jen teoreticky.“ Dominik, stáž na pozici veterinární lékař.

„Jak praktická část, tak i e-learningová videa a poradenství předčily má očekávání. U praktické části jsem si dokonale sedla s kolegy a s náplní práce jsem byla spokojena, šlo mi to a díky této praxi jsem se zlepšila v oboru. E-learningová videa byla velmi zajímavá a zábavná a při poradenství jsem dostala spoustu cenných rad.“ Michaela, stáž na pozici redaktorka novinářka.

„Byl jsem programátor a pustili mě do vývoje, dělal jsem na zajímavých projektech, žádná podřadná práce. Líbilo se mi taktéž, že mě vzali na schůzku se zákazníky a klienty.“ Cyril, stáž na pozici programátor.

Jak se zapojit?

Na webu cestapromlade.cz je v pravém horním rohu záložka: PŘIHLÁŠENÍ. Přes ní se stačí zaregistrovat do systému a můžete si nezávazně prohlížet aktuální nabídku stáží.

Další informace najdete na webu v sekci STUDENT, případně nám neváhejte zavolat na infolinku 777 492 495 nebo napsat na info@cestapromlade.cz.

Mrkněte se také na videa ze stáží na našem YouTube kanálu a sledujte nás na Facebooku a Instagramu.

Projekt Cesta pro mladé  realizuje  Fond dalšího vzdělávání, státní příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí. Projekt je financován pomocí ESF prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.