Vrátila se nám skupina mladých lidí se zájmem o budování vlastního života

9.2.2024

S Martinou Dočekalovou ze Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště jsme si povídali o Discover EU – jízda k začlenění.

Co může přimět školu zapojit se do aktivity Discover EU – jízda k začlenění? Jak probíhala příprava projektu? Jaké aktivity pořádala škola po návratu studentů? A co to přineslo nejen studentům, ale samotné škole? O tom jsme si v nejnovějším díle podcastu Projektor povídali s Martinou Dočekalovou, administrátorkou projektů a kurzů, učitelkou angličtiny a v době projektu mentorkou vyjíždějících skupin studentů ze Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště, která byla do aktivity zapojena od března do října 2023.

„Zapojili jsme se do aktivity DiscoverEU, protože jsme měli po covidu pocit, jako by někdo našim studentům vytáhl baterky. To jsme do té doby nikdy nemuseli řešit. Jako by z nich vyprchala tak trochu energie do života. Hromada z nich začala řešit různé problémy, které mnohdy byly existenčního charakteru,“ říká v podcastu Martina Dočekalová.

Pusťte si i další díly Projektoru pro více inspirativních příběhů. Zajímají vás příběhy studentů, stážistů, učitelů a dobrovolníků, kteří vyjeli do zahraničí na zkušenou? Nalaďte si náš druhý podcast Za hranicí a už vám ze světa mezinárodního vzdělávání nic neunikne.

Chtěli byste se i vy zapojit do aktivity DiscoverEU – jízda k začlenění? Zde najdete více informací i termíny aktuální výzvy.