Setkání Europe Goes Local

28.3.2023

Pro české týmy projektu Europe Goes Local jsme uspořádali víkendové setkání v Praze ve dnech 24. až 26. března.

Týmy z pěti měst napříč Českou republikou se o víkendu setkaly v Praze, kde měly příležitost poznat se s ostatními účastníky projektu Europe Goes Local a absolvovat několik workshopů. Evropský projekt spolupráce se zaměřuje na rozvoj spolupráce mládeže se samosprávami měst. Do projektu se můžou zapojit týmy ve složení mládeže ve věku od 15 do 30 let, pracovníka s mládeží a zástupce samosprávy. Týmy v rámci projektu Europe Goes Local pracují na nápadech, jak zlepšit život ve svém městě, jak posílit vazbu mezi regionální a evropskou úrovní nebo rozvíjet komunitní projekty.

Workshopy v Praze se zaměřovaly zejména na umění prezentace, argumentace, vyjednávání a debaty, ale také na projektový managment. Poslední den jsme účastníkům představili možnosti a příležitosti, které mladým lidem nabízejí programy Erasmus+ mládež a Evropský sbor solidarity. Týmy tak přemýšlely, jak by svůj nápad mohly přetavit do projektu, který by mohl být podpořen právě skrze představené příležitosti.

Do aktuálního ročníku se zapojily týmy z šesti měst – Ostrava, Krnov, Kojetín, Děčín, České Budějovice a Stehelčeves. Týmy se tak např. věnují rozvoji parlamentů dětí a mládeže, interaktivní stezce v mikroregionu Střední Haná, rekonstrukci náměstí nebo výstavbě ptačích budek.

Další ročník projektu odstartuje na podzim 2023. Chtěli byste se projektu zúčastnit? Další detaily o letošním ročníku včetně podmínek zapojení a informací, na koho se v případě zájmu obrátit, najdete na této stránce.