Semináře pro studenty

6.3.2023

Rádi byste svým studentům představili možnosti programu Erasmus+ mládež a Evropský sbor solidarity?

Eurodesk nabízí možnost realizace informačních seminářů nebo interaktivních workshopů zaměřených na zahraniční příležitosti pro mladé lidi (13–30 let). Jsme schopni délku a obsah přizpůsobit skupině mladých lidí, pro kterou budete chtít seminář či workshop zrealizovat.

Semináře jsou realizované především na středních školách, ale svým zaměřením mohou oslovit i žáky posledních tříd základních škol. Věnují se možnostem krátkodobých i dlouhodobých zahraničních výjezdů, dobrovolnictví a zapojení mladých lidí do realizace vlastních projektů a volnočasových aktivit. V případě zájmu je také možné domluvit vstup mladého člověka s osobní zkušeností z těchto mobilit či projektů, který se skrze fotky a zážitky může podělit o svou vlastní zkušenost. Seminář probíhá jak prezenčně u vás na škole, tak online. Běžná délka seminářů je 20 až 45 minut. Avšak obsah a délku semináře lze přizpůsobit individuálně na základě vaší potřeby.

Další forma, kterou nabízíme, je interaktivní workshop, do kterého jsou aktivně zapojení samotní studenti. Díky workshopu se otočí role a studenti si zkusí příležitosti v rámci i programu Erasmus+ a/nebo Evropský sbor solidarity sami vyhledat a odprezentovat svým spolužákům. Kromě získání užitečných informací si studenti navíc procvičí spolupráci, prezentační techniky, vyhledávání a zpracovávání informací v určeném čase a na závěr si vyzkouší na své výkony dát zpětnou vazbu (mentimeter). Běžná délka workshopu je 60 až 120 minut, kterou lze domluvit individuálně. Workshop probíhá prezenčně a můžeme ho, tak jako seminář, zrealizovat v každém regionu České republiky.
V případě zájmu o realizaci semináře či workshopu nás kontaktujte na e-mailu pavlina.macounova@dzs.cz.