Podzimní termín pro odevzdání žádosti Erasmus+

28.6.2023

Zájemci o financování projektů z programu Erasmus+ mohou připravovat své návrhy pro podzimní termín výzvy. Čas mají do října.

Program Erasmus+, který podporuje mezinárodní výměnu a spolupráci ve vzdělávání, umožňuje předkládání žádostí o financování projektů dvakrát během každého roku. Nejbližší termín je nyní v říjnu letošního roku. Výzva se týká pouze vybraných akcí, příležitosti jsou však téměř ve všech sektorech vzdělávání.

Do 4. října mohou školy a další organizace aktivní v oblasti vzdělávání odevzdávat své žádosti o financování projektů spolupráce. Stejný termín by si měly zapsat také organizace, které mají zájem o financování výjezdů v oblasti neformálního vzdělávání mládeže, aktivit participace mládeže či projektů v rámci akce DiscoverEU – Jízda k začlenění.

Do 19. října je možné předkládat žádosti o akreditace, které umožňují opakované pořádání zahraničních výjezdů. K získání akreditace musí organizace vypracovat plán výjezdů a jejich využití ke zkvalitnění své nabídky vzdělávání nebo odborné přípravy. Jakmile je organizace akreditována, má jistotu stabilního financování.

Pro všechny zájemce o podání žádosti připravíme semináře a webináře, které jim přiblíží možnosti financování a seznámí je s procesem odevzdání žádosti. Termíny seminářů postupně zveřejníme na našem webu, proto prosím sledujte sekci události.