Podzimní kolo DiscoverEU

4.10.2023

Narodili jste se v roce 2005? Milujete cestování? Přihlaste se do soutěže DiscoverEU.

Kdy proběhne další kolo soutěže?

Do dalšího kola se můžete přihlásit od 4. října 2023 12.00 do 18. října 2023 12.00. V den zahájení lhůty pro podání přihlášky se na této stránce objeví tlačítko „Přihlásit se“.

Co je DiscoverEU?

DiscoverEU je akce programu Erasmus+, která vám nabízí příležitost cestovat po Evropě, prozkoumat její rozmanitost, dozvědět se více o evropském kulturním dědictví a historii a navázat kontakt s lidmi z celého kontinentu. 

Získáte časovou jízdenku, na kterou pak můžete procestovat Evropu, převážně vlakem. Podívejte se na pravidla pro osoby žijící na ostrovech nebo v odlehlých oblastech.

Budete-li vybráni, obdržíte také Evropskou kartu mládeže DiscoverEU, která nabízí celou řadu slev na místní dopravu, kulturní a sportovní akce, vzdělávací aktivity, ubytování a dokonce ji budete moci uplatnit i v restauracích.

Jak se do soutěže přihlásit?

K účasti v soutěži musíte splňovat tyto podmínky:

  • datum vašeho narození musí spadat do období od 1. ledna 2005 do 31. prosince 2005
  • do online přihlášky musíte zadat platné číslo svého občanského průkazu, cestovního pasu nebo pobytové karty

Můžu cestovat s kamarády?

Ano, samozřejmě! Můžete cestovat samostatně nebo až se čtyřmi přáteli ve skupině, a to za předpokladu, že všichni splňujete výše uvedené podmínky účasti v soutěži. Členové vaší skupiny použijí k podání přihlášky kód vaší přihlášky. Více informací najdete v Často kladených dotazech