Podzimní kolo DiscoverEU

13.9.2023

Je vám 18 let a máte bydliště v některém z členských států EU nebo v nečlenské zemi, která je do programu Erasmus+ zapojena? Pak s námi můžete objevovat krásy Evropy!

Kdy proběhne další kolo soutěže?

Do dalšího kola se můžete přihlásit od 4. října 2023 12.00 do 18. října 2023 12.00. V den zahájení lhůty pro podání přihlášky se na stránce Evropského portálu pro mládež objeví tlačítko „Přihlásit se“.

Co je DiscoverEU?

DiscoverEU je akce programu Erasmus+, která vám nabízí příležitost cestovat po Evropě, prozkoumat její rozmanitost, dozvědět se více o evropském kulturním dědictví a historii a navázat kontakt s lidmi z celého kontinentu. 

Získáte časovou jízdenku, na kterou pak můžete procestovat Evropu, převážně vlakem. Podívejte se na pravidla pro osoby žijící na ostrovech nebo v odlehlých oblastech.

Budete-li vybráni, obdržíte také Evropskou kartu mládeže DiscoverEU, která nabízí celou řadu slev na místní dopravu, kulturní a sportovní akce, vzdělávací aktivity, ubytování a dokonce ji budete moci uplatnit i v restauracích.

Jak se do soutěže přihlásit?

K účasti v soutěži musíte splňovat tyto podmínky:

  • datum vašeho narození musí spadat do období od 1. ledna 2005 (včetně) do 31. prosince 2005 (včetně)
  • do online přihlášky musíte zadat platné číslo svého občanského průkazu, cestovního pasu nebo pobytové karty

Poté musíte správně odpovědět na kvízové otázky (tato podmínka neplatí, pokud jste podali přihlášku jako člen skupiny).

Pokud budete vybráni, získáte možnost cestovat po Evropě v období od 1. března 2024 do 31. května 2025 po dobu 1 až 30 dnů.