Jarní mozaika 2024

8.4.2024

Ve světle voleb do EP a 20. výročí členství ČR v EU se věnujeme nejen evropským hodnotám, veřejnému dění i aktivnímu občanství.

V prvním letošním vydání našeho magazínu Mozaika se věnujeme aktuálnímu tématu evropských hodnot, které aktuálně nabývá na čím dál větším významu díky letošním volbám do Evropského parlamentu a dvacátému výročí členství Česka v Evropské unii.

Dozvíte se, jak volby a občanskou angažovanost vnímá mladá generace, a jak její vyšší zapojení do veřejného dění podporují evropské instituce i řada inspirativních českých projektů, jako je Rozhoduj o Evropě neziskové organizace EUTIS nebo O nás s námi organizace Agora Central Europe.

V rubrice Jak na to, zjistíte, jak aktivní občanství podporuje evropský program Erasmus+ nebo soutěž DiscoverEU vyhlašovaná Evropskou komisí. Svou perspektivu na přínos členství v EU pro Česko a s ním spojené příležitosti pro mladé lidi, představuje vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR, Monika Ladmanová.

Ještě Mozaiku neodebíráte? Registrujte se k pravidelnému odběru a už vám ze světa vzdělávání nic neunikne! Můžete od nás dostávat také tištěnou verzi.