Evropský týden mládeže

28.2.2024

Během Evropského týdne mládeže můžete vyjádřit svůj názor na důležitá témata, zúčastnit se diskusí ale i uspořádat vlastní akci.

Od 12. do 19. 4. 2024 proběhne Evropský týden mládeže, během kterého budou se po celé Evropě uskuteční akce s cílem podpořit mladé lidi ve věku 16-35 let k aktivnímu občanství. Hlavním tématem letošního ročníku je Prezentuj svou vizi. Chcete vyjádřit svůj názor na témata, která jsou pro vás důležitá? Účastnit se různých aktivit a diskusí? Ideální příležitost představit ostatním svou vizi. Letošní ročník bude podporovat demokracii a volby do Evropského parlamentu

Za Dům zahraniční spolupráce organizujeme workshopy a další aktivity do kterých se mohou mladí lidé a veřejnost zapojit. Více informací naleznete na naší stránce určené této iniciativě.

Pokud v tomto období organizujete akci pro mladé lidi, neváhejte ji nahrát do této mapy a přidat se tak k již probíhajícím oslavám po celé Evropě.

Evropský týden mládeže však dává možnost vyjádřit svou vizi i online. Na digitální platformě „Youth Voices“ pro tento účel vznikla nová oblast Evropské hodnoty, kam mohou mladí Evropané zaznamenávat svá osobní sdělení ve své mateřštině a projevit tak demokracii v akci. Zapojte se i vy a nechte svou vizi pořádně slyšet, a to nejen v rámci Evropského týdne mládeže. Můžete se inspirovat například minulým ročníkem.