Blíží se festival Příští stanice svět

5.9.2022

Druhý ročník akce Příští stanice svět letos s podtitulem Festival příležitostí pro mladé se bude konat již 20. 9. 2022 v Praze.

Dveře se pro vás otevřou v celém přízemí Domu zahraniční spolupráce. V konferenčních místnostech EVROPA a SVĚT se můžete těšit na workshopy, diskuze a přednášky se zajímavými hosty, absolventy zahraničních studií, stáží a dobrovolnictví. Dozvíte se, kdy, jak a kam můžete vyrazit za mezinárodní zkušeností, jak úspěšně podat projekt, který vám pomůže splnit si svůj sen a jak cestovat ekologicky a zodpovědně.

Na hlavní stage vystoupí Anatol Svahilec a Garçon se Slam Poetry, Buchty Live z Rádia Wave vyzpovídají zajímavého hosta, v panelové diskuzi se od známých osobností mladé generace dozvíte, jak dát sílu svému hlasu a zapojit se aktivně do společenského dění. Celý večer pak zakončí koncert hudebníka Ventolina! Akcí vás provedou oblíbení moderátoři Johan Mádr a Ondřej Havel a o hudební podkres celého dne se postará DJ Márty. A to není zdaleka všechno. Čekají vás kvízy, soutěže, chill out zóna a další. Program najdete na stránkách Příští stanice svět.

A co je úplně nejlepší? Vstup na akci je ZDARMA. Zájemcům o workshopy a přednášky v místnostech EVROPA a SVĚT jen doporučujeme pojistit si svoje místo jednoduchou on-line registrací. Zaregistrovat se můžete i na místě, ale kapacita pro přednáškové místnosti je omezená, proto se raději zaregistrujte s předstihem.

Praktické info

Letošní ročník festivalu se uskuteční v prostorách Domu zahraniční spolupráce v centru Prahy. Využít můžete dva vchody do budovy. Hlavní vchod se nachází v ulici Na Poříčí 4, zadní vchod bude přístupný z ulice V Celnici 1. Hlavní stage včetně stánků s občerstvením a doprovodným programem najdete na dvoře ve vnitrobloku, přednáškové místnosti Evropa a Svět jsou umístěny v přízemí hned za vchodem z ulice Na Poříčí. Pokud byste se zapomněli, nebo nestihli na program v místnostech registrovat, můžete tak učinit i na místě.

Seznamte se také prosím s návštěvním řádem festivalu Příští stanice svět.