Akce v prosinci 2021

30.11.2021

Na jaké akce se můžete těšit ještě před Vánoci?

1. prosince | Informační webinář k žádosti Quality Label v programu Evropský sbor solidarity

Dne 1. prosince 2021 se uskuteční informační webinář zaměřený na žádost Quality Label v rámci programu Evropský sbor solidarity.

Díky informačnímu webináři se dozvíte, jak pracovat s online žádostí, o jaké role je možné žádat a jaké další kroky jsou nezbytné pro zapojení se do programu.

 

5. prosince | Umění sebePREZENTACE při práci s mládeží

Zveme vás na školení Umění sebePREZENTACE při práci s mládeží určené pro pracovníky s mládeží a učitele nejen z Jihomoravského kraje.

Školení pro vás zprostředkováváme, jako příležitost zlepšit své řečnické dovednosti a naučit se komunikovat efektivně a s lehkostí k většímu počtu mladých posluchačů. První část školení bude zaměřena na nonverbální komunikaci, a to jak tu Vaši, tak i mládeže, se kterou pracujete. Druhá část bude věnovaná zvládání komunikace a technikám, díky kterým udržíte pozornost mladých posluchačů. Celé školení bude pod vedením herce Zdeňka Stejskala.

Zároveň vám budou představeny příležitosti a možnosti programu Erasmus+, sektor mládeže, kterých jako pracovníci s mládeží můžete využít.

Akce se bude konat v Impact Hubu v Brně, školení, doprava a strava jsou hrazeny.

Přihlášení je možné do 3.prosince, nebo do naplnění kapacity, která je s ohledem na aktuální situaci omezena.

Registrovat se můžete pomocí tohoto formuláře.

 

9. prosince | Konference k šíření výstupů z projektů Klíčové akce 2 v oblasti mládeže

Konference se bude věnovat takovým tématům, jako je digitalizace v neformálním vzdělávání a podpora motivace při práci na projektech v době pandemie.

Máte dojem, že digitální technika a nástroje výuky mohou nahradit fyzické vzdělávání, nebo by digitální vzdělávání mělo zůstat jen doplňkovou metodou? Jak si při současné měnící se situaci udržujete motivaci při realizaci nebo přípravě projektů? Přijďte sdílet své názory a zkušenosti, a to jak s podáváním projektové žádosti, tak s realizací podpořeného projektu. Dále na vás čekají i tematicky zaměřené workshopy.

Konference je určena nejen pro žadatele o granty z řad neziskových organizací či spolků, zástupce z řad osob s rozhodovací pravomocí, představitele veřejné správy či soukromého sektoru, ale také pro úspěšné realizátory projektů.

Registrovat se můžete pomocí registračního formuláře níže a to nejpozději do 7. prosince 2021.

 

10. prosince | Výroční setkání Evropského sboru solidarity

Srdečně zveme všechny koordinátory a koordinátorky dobrovolnických projektů, bývalé dobrovolníky a dobrovolnice a také realizátory a realizátorky solidárních projektů ke společnému Výročnímu setkání, tzv. Annual Meetingu.

V reakci na zhoršující se epidemiologickou situaci se letošní setkání uskuteční online.