Young MEPs for European Democracy

16.2.2014

Jaké by to asi bylo vyzkoušet si na týden pozici europoslance nebo europoslankyně? Odpověď bude už zanedlouho znát dvanáctičlenný tým z Gymnázia Česká Lípa a mělnického Gymnázia Jana Palacha. Studenti a studentky se v březnu vypraví na mezinárodní simulaci Evropského parlamentu do Lotyšska.

Kromě týmů z České republiky a Lotyšska se do simulace zapojí skupiny z Rumunska, Litvy, Itálie a Chorvatska. 

Na jaře se do lotyšské Jelgavy sjede téměř osmdesát mladých lidí. Bude pro ně připravena řada workshopů a různých neformálních aktivit, dostanou příležitost najít nové přátele, procvičit si svojí znalost anglického jazyka a zjistit více o cizích zemích. A samozřejmě se také dozvědí spoustu informací fungování Evropského parlamentu a vyzkouší si, jaké to je účastnit se seriozní diskuze.

Mezi cíle projektu s názvem Young MEP`s for European Democracy! patří snaha motivovat účastníky k aktivnímu občanství a posílit porozumění mezi lidmi z různých částí EU.

Setkání, které bude probíhat od 16. do 22. března, je podpořeno z grantového programu Mládež v Akci (Youth in Action) a účastníci zaplatí jen malou část z nákladů. Před odjezdem do Lotyšska bude pro českou skupinu zorganizován přípravný Inkubátor. Po tomto třídenním soustředění budou studenti přesně vědět, jak bude simulace v Lotyšsku probíhat. Do projektu je zapojeno třináct organizací, tým z České republiky na cestu připravuje Tmelník o.s.

Tmelník se dlouhodobě věnuje podpoře osobního rozvoje mladých lidí. Tento projekt už je plně obsazen, ale pokud tě zaujal a rád/a by ses podobné akce zúčastnil/a, máš šanci. Zahájili jsme přihlašování na několik z plánovaných jarních akcí. Pro více informací klikni na odkaz http://tmel.me/TsE ... a vítej na palubě!

Fotogalerie: 
Obrázek do galerie