VYTVOŘ SOLID(ÁR)NÍ PROJEKT 

20.4.2022

Vidíš ve svém okolí něco, co by stálo za to zlepšit, a zároveň se chceš něco nového naučit? Máš nápad na solidární projekt, ale nevíš, kde sehnat finance? Je ti mezi 17–30 lety?

O víkendu 17.–19. 6. 2022 přijeď na školení o Solidárních projektech, kde ti poradíme, jak naplánovat projekt, podat skvělou žádost a tvůj nápad uskutečnit.

Co je to Solidární projekt? Jedná se o typ projektu, který iniciují, připravují a realizují mladí lidé v nejméně 5členné skupině, kterou může podpořit zastřešující organizace. Projektem reagují na klíčovou výzvu ve své komunitě (jde tedy o národní projekt). Chtějí tak pozitivně ovlivnit své okolí, posílit vzájemné porozumění místní komunity, podpořit lokální občanský rozvoj a inspirovat i ostatní okolo sebe. Solidární projekt může trvat 2–12 měsíců.

Realizátorům solidárních projektů musí být na začátku projektového období 18-30 let a musí legálně pobývat v ČR. Projekt realizuje min. skupina 5 mladých lidí, ale na školení může přijet jednotlivec nebo i pár nebo skupina.

Jak je Solidární projekt financován: Solidární projekt je financován z programu Evropský sbor solidarity. O financování můžeš žádat 2x ročně, nejbližší termín je  4. října 2022. V rámci projektu je pokryta organizace projektu, koučování a náklady na zapojení mladých lidí se znevýhodněním do realizačního týmu. 

Na co se můžeš těšit: 

  • Dozvíš se, jak převést svůj nápad do projektové žádosti. 
  • Naučíš se řídit projekt a starat se o finance. 
  • Zjistíš, kdo je kouč, a jak ti v projektu může pomoci. 
  • Potkáš další mladé inspirativní lidi. 

Registraci najdeš ZDE. 

*Pokud nejsi členem žádné organizace, do kolonky "Instituce" napiš "NE".  Školení má omezenou kapacitu, registruj se tedy co nejdříve a dej nám vědět, co tě pro účast motivuje. 

Školení je plně hrazené z prostředků EU (ubytování, stravné i cestovné). Podmínkou je účast po celou dobu školení.

Školení probíhá v českém jazyce.

Z důvodu bezpečí účastníků budou všichni účastníci v jednolůžkových pokojích a budou dodržována nařízení týkající se pandemie COVID-19 platná v termínu konání školení.

Místo konání: Praha nebo Středočeský kraj – přesné místo bude upřesněno. 

Začátek akce: 17. 6. 2022, příjezd účastníků 16:00–17:00  (konkrétní čas se může mírně změnit dle programu)

Konec akce: 19. 6. 2022 ve 14:00 (konkrétní čas se může mírně změnit dle programu)

V případě dotazů kontaktujte Johanu Hoškovou na e-mailové adrese johana.hoskova@dzs.cz