VYTVOŘ SOLID(ár)NÍ PROJEKT

19.7.2021

Máte nápad, jak zlepšit něco ve svém okolí, ale nemáte na to finance? Je vám 18-30 let? Tak se přihlaste na školení a vytvořte Solidární projekt!

Vidíš ve svém okolí něco, co by stálo za to zlepšit, a zároveň se chceš něco nového naučit? Máš nápad na solidární projekt, ale nevíš, kde sehnat finance? Je ti mezi 18–30 lety? 
 

O víkendu 3. – 5.9. 2021 přijeď na školení o Solidárních projektech, kde ti poradíme, jak tvoje nápady uskutečnit. 
 
Registrace je otevřena zde.    

Co je to Solidární projekt? Jedná se o typ projektu, který iniciují, připravují a realizují mladí lidé v nejméně 5-ti členné skupině, kterou může podpořit zastřešující organizace. Projektem chtějí pozitivně ovlivnit své okolí, posílit vzájemné porozumění místní komunity, podpořit lokální občanský rozvoj a inspirovat i ostatní okolo sebe. Solidární projekt může trvat 2–12 měsíců.  
  

Jak je Solidární projekt financován: Solidární projekt je financován z programu Evropský sbor solidarity. O financování můžeš žádat 2x ročně, nejbližší termín je 5. 10. 2021. V rámci projektu je pokryta organizace projektu, koučování a náklady na zapojení mladých lidí se znevýhodněním do realizačního týmu. 

Na co se můžeš těšit: 

- Dozvíš se, jak převést svůj nápad do projektové žádosti. 
- Naučíš se řídit projekt a starat se o finance. 
- Zjistíš, kdo je kouč, a jak ti v projektu může pomoci. 
- Potkáš další mladé inspirativní lidi. 

Školení je plně hrazené z prostředků EU (ubytování, stravné i cestovné). Podmínkou proplacení cestovného je 100% účast po celou dobu školení. 

Na školení můžeš dorazit ve skupině, i jako jednotlivec.

Místo konání:  PRAHA 

Kontaktní osoba: Johana Hošková

email: johana.hoskova@dzs.cz 

Tel.: + 420 221 850 922 

Mob.: + 420 775 851 559