Erasmus Days 2022

28.7.2022

Realizujete nebo jste v nedávné době dokončili projekt s finanční podporou programu Erasmus+? Podělte se o vaše zkušenosti a zážitky s ostatními. Zorganizujte akci pro vaši instituci nebo pro veřejnost a zapojte se do celoevropských oslav Erasmus Days!

Letos proběhnou Erasmus Days ve dnech 13. – 15. října 2022. Vaši akci můžete registrovat na webu erasmusdays.eu.

Co je smyslem Erasmus Days?

 • Cílem oslav Erasmus Days je zviditelnit projekty realizované v rámci programu Erasmus+ a informovat o jeho přínosech.
 • Pro organizátory akcí je to příležitost sdílet dosažené úspěchy a zkušenosti s kolegy, účastníky projektu, novými zájemci i širokou veřejností.
 • V neposlední řadě lze podle online mapy na webu erasmusdays.eu zjistit, jaké akce se konají jinde ve světě. Můžete se jimi inspirovat nebo třeba s organizátory navázat kontakt pro další spolupráci.

Kdo se může zapojit?

 • Do oslav se můžou zapojit organizace, které v letošním roce realizují projekt s finanční podporou programu Erasmus+ nebo ho dokončily v roce 2021.

Jak se můžeme přihlásit?

 • Stačí vyplnit online formulář na webu erasmusdays.eu. Formulář najdete po kliknutí na červené tlačítko „I ORGANIZE“. Po úspěšném vyplnění formuláře, dostanete potvrzení o vaší registraci. Registrace je v anglickém jazyce (web spravuje francouzská národní agentura).
 • Online registrace byla spuštěna 9. května (na Den Evropy) a uzavřena těsně před termínem konání Erasmus Days. Po celou tuto dobu je možné vkládat nové akce.
 • Pokud při vyplňování formuláře narazíte na nějaké problémy, napište na adresu erasmusdays@dzs.cz a společně je vyřešíme.

Jakou akci můžeme zorganizovat?

 • Forma i rozsah jednotlivých akcí je ponechána zcela na fantazii a možnostech jednotlivých organizací, které mohou své aktivity omezit na uzavřený okruh pozvaných hostů, nebo je otevřít široké veřejnosti.
 • Jednotlivé aktivity se mohou konat fyzicky, virtuálně nebo hybridně. Uspořádat můžete třeba diskuse u kulatého stolu, semináře a workshopy, prezentace, soutěže, divadelní nebo filmová představení, koncerty, hry pro děti, sportovní akce, výstavy, ukázky inovativní výuky, podcasty, online kampaně a podobně. Každá iniciativa (byť sebemenší) se počítá!
 • Pokud akci zaměříte na diseminaci výsledků vašeho Erasmus+ projektu, můžete její organizaci financovat z projektového grantu.

Co za účast v Erasmus Days získáme?

 • Možnost připojit se k celoevropským oslavám programu Erasmus+
 • Příležitost propagovat výstupy a příklady dobré praxe z vašeho projektu
 • Příležitost zviditelnit vaši instituci
 • Digitální promo balíček a tištěné plakáty
 • Balíček promo předmětů

Jak získáme balíček promo předmětů?

 1. Balíček drobných promo předmětů pošleme českým organizacím, které se registrují nejpozději do 9. září 2022. Registrací se rozumí úspěšné vyplnění online formuláře na webu erasmusdays.eu.
 2. Všem, kteří budou mít na promo balíček nárok, pošleme potvrzení na mailovou adresu uvedenou v registraci a také jednoduchý formulář, kde bude třeba vyplnit doručovací adresu a odhad počtu účastníků akce.
 3. Balíčky budeme rozesílat kurýrní službou v druhé polovině září, tak aby je všichni obdrželi nejpozději do konání Erasmus Days.
 4. V balíčku promo předmětů od nás získáte například bloky, tužky, plakáty, tašky, záložky, pexeso, drobné sladkosti a podobně.

Jak máme Erasmus Days propagovat?

Způsob propagace se bude odvíjet od typu akce, kterou se rozhodnete uspořádat. Informaci o vašem zapojení můžete sdílet na vašich webových stránkách, na sociálních sítích nebo ve vlastních periodicích. Nebojte se také oslovit lokální i celonárodní média. Minulé ročníky ukázaly, že Erasmus Days jsou pro novináře atraktivní událostí.

Při publikování příspěvků na sociálních sítích nezapomeňte použít hashtag #ErasmusDays. Podle něj pak můžete vyhledávat, jaké akce pořádají jinde v Česku a ve světě.

Fotografie nebo videa přímo z vaší akce můžete sdílet v události Erasmus Days 2022 na facebookové stránce Erasmus+ Česká republika. Stačí, když do diskuse přidáte vlastní příspěvek a nahrajete k němu fotografie. Nebo nás můžete ve vašich příspěvcích zatagovat @Erasmus+ Česká republika.