Ubytování

Jak levně sehnat střechu nad hlavou, když cestujete? Následující řádky Vám poradí!

Couchsurfing...přespěte u někoho na gauči      

Mezinárodní síť couchsu rfarů je skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí ušetřitna ubytování, nevadí jim trocha nepohodlí a rádi poznají cizí zemi i pohledem místních. Je to v celku jednoduché - najdete si kontakty v daném městě, domluvíte se a přespíte u nich "na gauči". Nic vás to nestojí a poznáte dané místo víc než běžný turista. Na webu existuje systém referencí, takže víte, kam se chystáte. Na oplátku zase čas od času někdo přespí u Vás. Přečtěte si Matějovu zkušenost s couchsurfingem v naší publikaci Experience Europe (s.30) nebo článek na iDNES.

www.couchsurfing.org

Airbnb - sdílené ubytování

Airbnb je webová služba zprostředkující ubytování v soukromí. Je založena na principu nabídky ubytování ve vlastním pokoji/bytě/domě apod. Je tedy možné návštěvníky buď hostit, nebo být sám návštěvníkem a využít pohostinství ostatních. Ubytování je zpravidla cenově výhodnější, než je tomu u klasických ubytovacích zařízení. Je však potřeba vybírat své hostitele pečlivě, tzn. pročíst hodnocení ostatních uživatelů. Výhodou je možnost poznat, jak se v dané zemi opravdu žije a bydlí.

www.airbnb.cz

 

Síťě hostelů:

Hostelling Internationalwww.hihostels.com

Hostel Worldwww.hostelworld.com

Hostely.czwww.hostely.com

HostelsClubwww.hostelsclub.com

Youth Hostels Accomodationwww.yha.org.uk

Booking.comwww.booking.com

 

Přespání na letišti

Levné cestování zahrnuje i případy, kdy je potřeba strávit noc či část noci přímo na letišti. S naplánovaním noci na letišti Vám pomůže průvodce na webu The Guide to Sleeping in Airports - www.sleepinginairports.net.

Přehledně zpracovaný článek o možnostech ubytování v Evropě najdete na webu ICM Prostějov -  Zcestuj Evropu jinak - přespi na gauči.