Evropská karta mládeže

EYCA u nás

EYCA u nás Evropská karta mládeže EYCA (European Youth Card) je mezinárodní identifikační průkaz pro mladé. Nejedná se o slevovou kartu pouze pro studenty; v České republice ji mohou získat všichni lidé ve věku 5 – 30 let. Momentálně je v ČR více okolo 30 000 držitelů těchto karet, kteří mohou využívat přes 1 000 slev a výhod. Více informací o nabídce pro Českou republiku naleznete na stránkách www.eyca.cz.

EYCA v Evropě

EYCA v Evropě V Evropě je Evropská karta mládeže nejrozšířenější slevovou kartou pro mladé, má 5 milionů držitelů, kteří mohou čerpat 60 000 slev ve 36 evropských zemí ch. Karta je široce využitelná pro aktivity v různých oblastech života, jako je cestování, kultura, doprava, ubytování, stravování, nakupování, sport, služby či vzdělávání. Více informací o kartě EYCA a mezinárodní databázi slev naleznete na evropských stránkách karet EYCA www.eyca.org

Provozovatel karet, European Youth Card Association (EYCA), je nezisková organizace a je zastoupena ve 36 zemích Evropy. Vizí společnosti je společná Evropa, ve které mohou všichni mladí lidé bez omezení cestovat a být aktivní. Jednotlivé členské organizace si kladou za cíl motivovat mladé lidi k aktivnímu životu. Rozšiřují obzory převážně v oblastech kulturních, společenských, vzdělávacích a ekonomických. EYCA byla založena v Bruselu v roce 1987.