Umění žít spolu 2021 - záznam streamu!

3.3.2021

Dům zahraniční spolupráce uspořádal pod záštitou Evropského sboru solidarity již pátý ročník konference pro mladé Umění žít spolu. Podívejte se na záznam panelové diskuse!

Letošní ročník nesl podtitul Digitální džungle. Pořadatelé tak reagovali na současnou situaci, díky níž se podstatná část našich životů přesunula do online prostoru, který přináší mnoho nástrah, výzev, ale také příležitostí.

Konference začala v pátek 19.2. online panelovou diskusí s pěti hosty a byla živě vysílána na Youtube kanálu Domu zahraniční spolupráce. Diváci se tak mohli spolu s účastníky seznámit se současnou problematikou digitálního světa.

Karolína Presová z projektu Replug.me se zaměřila především na informační přehlcenost, která bez náležité digitální hygieny negativně ovlivňuje lidskou psychiku. Julie Vinklová z projektu Fakescape a programátor Matyáš Boháček zase rozebírali současné trendy na dezinformační scéně a přinesli také pár tipů, jak s informacemi kriticky nakládat. Nejnovější trendy a principy online marketingu poodhalila influencerka a marketingová specialistka Olga Zbranek Biernátová z nakladatelství Albatros. Společně s internetovým podnikatelem a publicistou Patrickem Zandlem účastníkům nastínili vývoj českého internetového prostředí a zasadili tak aktuální poznatky do širšího kontextu. Diskusí provázely Markéta Konečná a Klára Berg.

Odkaz na záznam diskuse najdete zde: https://youtu.be/RhwFyrMo8kw