Umění žít spolu 2021 je tady!

4.2.2021

Pátý ročník konference určené pro mladé lidí Umění žít spolu je tady! Smyslem této konference je nejen aktivovat zájem studentů o jejich okolí a veřejné dění, ale nabídnout jim také možnosti, jak něco změnit. Zapište si datum 19.-20. února! Ale pozor – sejdeme se tentokrát online!

Původně se měla konference uskutečnit na podzim minulého roku, ale pandemie koronaviru nám vystavila stopku. Ale také obrátila naši pozornost směrem k důležitým otázkám současnosti. 

Pandemie přesunula naše životy do digitálního prostoru, který dnes stále více připomíná spíše džungli. Každá mince má ale dvě strany. Kromě číhajících nebezpečí tento prostor ukrývá i mnoho příležitostí. Vydejte se spolu s námi a našimi hosty na dvoudenní výpravu po digitální džungli!

Chcete se zúčastni? Registrační formulář najdete zde:
https://2021.konferenceumenizitspolu.cz

JAKÝ BUDE PROGRAM? 

PÁTEK 19. 2. nejprve nabídne od 13:00 panelovou diskusi s pěti hosty! 

Matyáš Boháček, Patrick Zandl, Julie Vinklová, Karolína Presová a Olga Zbranek Bernátová rozeberou nástrahy, ale i příležitosti, které na Vás mohou v digitální džungli čekat. 

Od 15:30 do 17:00 se pak můžete zúčastnit jednoho ze tří paralelních workshopů. Výběr je na Vás!

1) Digitálno a lidská mysl (Karolína Presová) - Co je to dopaminová závislost a jak sociální sítě ovlivňují mezilidské vztahy? Jak ovlivňují moderní technologie tvou osobnost a co s tím můžeš dělat? 

2) Únikovka Fake News (Julie Vinklová) – Jak si ověřovat informace a nepodléhat fake news? Jak se orientovat v džungli informací a manipulací? 

3) Sociální sítě (Olga Zbranek Biernátová) – Chceš nahlédnout pod pokličku sociálních sítí? Zajímá tě, jak je využít ve svůj prospěch? 

SOBOTNÍ program bude rozdělen do dvou bloků. Ti, kteří se nemohou zúčastnit pátečních workshopů, nemusí zoufat. V sobotu dopoledne si to mohou vynahradit! Začínáme v 10:00. 

Druhý blok sobotních workshopů nabídne čistě praktický a tvořivý program. Můžete se naučit, jak natočit vlastní podcast, nebo se naučit základům grafické tvorby. Stačí si vybrat! Startujeme ve 13:30! 

1) Jak na tvorbu podcastu s Vyhonit ďábla. 

2) Základy grafiky aneb David Svoboda ti ukáže, jak pracovat s Canvou. 

Abyste si mohli vybrat program přímo na míru, budeme Vám postupně představovat naše hosty v jednotlivých medailonech. Ty najdete na naší facebookové události: https://fb.me/e/4gzrceJuV

Celá konference proběhne přes platformu MS Teams.

Těšíme se na Vás!