Stáž v Budapešti v Cold War History Research Center

25.7.2012

Studujete historii, mezinárodní vztahy, nebo příbuzný obor? Zajímáte se o historii Studené války? Máte zájem o výzkumnou stáž v mezinárodním prostředí, ale nechcete cestovat daleko? Pak je pro vás vhodná stáž v Cold War History Research Center v Budapešti.

Můžete si být jisti, že jako stážista nebudete jen zalévat kávu svému šéfovi, ale čeká na vás reálná práce ve výzkumu. Budete pracovat v knihovnách (například i prestižní Center European University), v archivech nebo v samotném sídle Cold War History Research. Budete mít možnost zúčastnit se konference a pronést příspěvek týkající se historie Studené války. Budete v mezinárodním přátelském prostředí. Budete si moci sami vybrat, jaké tématu se primárně chcete věnovat (s přihlédnutím k rámcové témata výzkumu pro roky 2009 až 2013 - Pád komunismu a konec Studené války, Dějiny Varšavské smlouvy, Vztahy Maďarska a jiných zemí Sovětského bloku, Střední Evropa a německá otázka) . Budete mít možnost pracovat na vlastním výzkumu a během stáže napsat bakalárku nebo diplomky na relevantní téma.

Nemusíte se bát, že celý svůj čas v Budapešti strávíte tvořením chronologii, překladem historických pramenů z češtiny, případně ze slovenštiny. Pracovní doba je více méně flexibilní, vše je na dohodě mezi vámi a Cold War History Research Center, které je velmi vstřícné. Na zkoumání krás Budapešti vám určitě energie i čas zůstane.

Právě Budapešt bývá hlavním lákadlem proč na stáž jít - budova Parlamentu, jeho knihovna (i tam se vám v rámci stáže podaří zajít), v létě festivaly, open-air koncerty, noční život, známé ruinpubs, které vám učarují, v zimě opera, kavárničky, Vánoční trhy. A úžasná maďarská kuchyně. A to všechno jen 5 hodin cesty z Brna a 7,5 z Prahy! Maďarštiny se bát nemusíte, vše hravě zvládnete s angličtinou. Centrum neposkytuje žádnou finanční kompenzaci, ale můžete požádat o stipendium svou univerzitu v rámci programu Erasmus nebo Freemover.

V případě zájmu se podívejte na stránku www.coldwar.hu a posílejte životopisy, motivační dopis na adresu bekes@ella.hu.

Zdroj: Mladiinfo.cz