Studium

Zjisti víc o Evropském rámci kvalifikací!

26.4.2018

Ať už studuješ základní, střední nebo vyšší odbornou školu, na svém vysvědčení nebo výučním listu najdeš nově uvedenou úroveň Evropského rámce kvalifikací (EQF). K čemu slouží a co jednotlivé úrovně znamenají? Zjisti, jak ti EQF může usnadnit život!

Letní žurnalistická škola

24.6.2015

Zajímá tě žurnalistika? Chceš se naučit psát poutavé články a k tomu ještě získat mezinárodní zkušenost? Pak je tu pro tebe Letní žurnalistická škola! Zveme všechny zájemce ve věku od 16 do 26 let na týdenní seminář plný kreativity a neformálního vzdělávání.

Letní škola rozvojové spolupráce pro studenty SŠ

23.4.2015
Letní školu rozvojové spolupráce pro středoškolské studenty každoročně pořádá Univerzita Palackého v Olomouci. Jedná se o týdenní camp, kde mají studenti středních škol možnost dozvědět se řadu zajímavostí spojených s rozvojovou problematikou (např. Fair Trade, globalizace, rozvojová spolupráce, humanitární pomoc,aj.). Přihlášky je možné zasílat do 8. května!

Letní akademie Discover

13.4.2015

Letní akademie Discover je určená pro studenty středních škol, které baví přemýšlet nad tím, jak svět funguje. Umožňuje vyzkoušet si obory, které by rádi studovali na vysoké škole. Mezi týmem lektorů navíc najdete absolventy prestižních anglických škol jako Harvard nebo Oxford.

Letní jazykové školy/Sommerkollegs

24.3.2015

Jedná se o bilaterální 3týdenní jazykové kurzy pořádané v ČR, kde se skupina českých a rakouských studentů učí paralelně v dopoledních hodinách jazyk druhé země (vyučují čeští a rakouští lektoři) a odpoledne a o víkendech jsou pořádány přednášky zajímavých osobností, volitelné semináře, 3 - 4 exkurze, promítání filmů, diskuse apod., a to v obou jazycích.

European funding guide

1.12.2014

Evropská komise a nezisková organizace Iniciativa pro transparentní financování vytvořili nový webový portál, který může být užitečným pomocníkem při hledání možností studia v zahraničí.

Stránky