Stáhni si mobilní aplikaci IM-PROVE a zaznamenej svůj osobní rozvoj!

8.8.2019

Účastníš se dobrovolnických projektů a chceš si zaznamenat nově nabyté znalosti a dovednosti? Využij nástroj IM-PROVE, který přeloží Tvé zkušenosti do čísel a změří Tvůj osobní pokrok! Najdeš ho na webu a nově i jako mobilní aplikaci pro android a iOS!

Ať už se jedná o krátký víkendový workcamp v České republice nebo několikaměsíční dobrovolnický výjezd v dalekém zahraničí, účast na každém dobrovolnickém projektu s sebou nese výbornou příležitost pro seberozvoj a nabývání rozličných nových dovedností a znalostí. 
 
Jak ale tento osobní růst měřit, zaznamenat a plánovat? Jak může dobrovolník přesvědčit své okolí, učitele či třeba potenciální zaměstnavatele na pohovoru, že dobrovolnictvím nabyté dovednosti by určitě neměly uniknout jejich pozornosti?
 
Takzvané „měkké dovednosti“ mohou být mnohdy těžko uchopitelné, a právě proto v roce 2016 přišla organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit s webovým nástrojem IM-PROVE, který pomáhá dobrovolníkům gamifikační formou zaznamenávat dobrovolnické zkušenosti a přeložit je do čísel a kvantitativně měřitelných kompetencí. 
 
Jak to funguje?
 
Uživatel prvně musí zaznamenat nastalé situace a ohodnotit, jak se s nimi vypořádal. Systém poté automaticky spojí zadané údaje s rozvíjenými kompetencemi. 
 
Nástroj disponuje též funkcí plánování, kdy si uživatel může zvolit, jakých cílů by rád dosáhl. 
 
Aplikace pak uživateli sama doporučí konkrétní oblasti, na které by se měl zaměřit, aby těchto cílů dosáhl co nejpříměji. 
 
Závěrečnou fází práce s aplikací je samotné sdílení seberozvoje. 
 
Aplikace uživateli vytvoří přehledný profil kompetencí, který je pak možné sdílet skrze sociální sítě nebo třeba jako odkaz ve svém životopise.
 
IM-PROVE teď můžeš mít i v mobilu!
 
Díky spolupráci s vývojářským studiem Inventi Labs prošel nástroj IM-PROVE v roce 2019 značným vylepšením a původní webová verze byla doplněna o mobilní aplikaci na zařízení s operačním systémem android a iOS, díky čemuž se ještě více zjednodušilo zapisování nabytých zkušeností ihned ještě během účasti na dobrovolnických projektech. 
 
„Nyní se chceme zaměřit na propagaci IM-PROVE, aby si našel v řadách dobrovolníků co nejvíce uživatelů. Aplikace je lokalizována do čtyř jazyků – češtiny, angličtiny, francouzštiny a slovinštiny - takže v ní vidíme opravdu veliký potenciál,“ prozrazuje plány do budoucnosti Lenka Kadeřábková, ředitelka INEX-SDA.
 
INEX-SDA je nevládní nezisková organizace, která se od roku 1991 zabývá mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním. Skrze dobrovolnictví vytváří příležitosti k aktivnímu zapojení do společnosti a k získávání vědomostí, zkušeností a postojů užitečných pro osobní, občanský i profesní život.
 
Nástroj IM-PROVE najdeš zde: