Pracovní stáž pro studenty v mezinárodní start-up společnosti

17.6.2014

ČeskoTurecko.cz- česko-turecký společenský portál zaměřený na cestování, mezinárodní obchod a společenské aktivity nabízí neplacenou pracovní stáž pro studenty VŠ nebo VOŠ.

Za projektem ČeskoTurecko.cz jehož cílem je propojovat české a turecké občany, stojí mladý česko-turecký pár, který tvoří Milan Hnátek a Ece Ergüney. Oba se seznámili v tureckém Istanbulu, kde byl Milan na šestiměsíční pracovní stáži a Ece tou dobou pracovala v turecké pobočce americké kosmetické společnosti. Klíčovým momentem jejich vztahu bylo, když společně v polovině června 2013 založili start-up zabývající se vývojem a výrobou unikátního venkovního topení určeného pro restaurace, kavárny a bary. Ece opustila své zaměstnání v Istanbulu a přestěhovala se v srpnu 2013 do Prahy.

Jelikož oba, jako česko-turecký pár mají velice blízko k České republice a Turecku, rozhodli se ke své hlavní podnikatelské činnosti také založit facebookovou skupinu a portál ČeskoTurecko.cz, kde chtějí oba národy propojovat také ve virtuálním světě a nevymezovat se pouze českou nebo tureckou stranu. Do skupiny se tak může přidat každý, kdo chce poznat zajímavé lidi a skamarádit se.

To, co bylo dříve pro oba pouhým koníčkem, jim dnes zabírá hodně času, a proto pro svůj portál ČeskoTurecko.cz hledají šikovného stážistu, který by jim s tímto zajímavým mezinárodním projektem pomohl. O aktivitách ČeskoTurecko.cz si můžete také poslechnout zde v pořadu Zaostřeno na cizince na Českém rozhlase Plus.

Požadavky na stážistu:

  • Kreativní a pracovitý student s kreativním myšlením
  • Aktivní znalost anglického jazyka
  • Znalost práce s PC
  • Zkušenosti s redakčním systémem (Wordpress) výhodou, ale nejsou nutností

Náplň stáže:

  • Vytvářet a rozvíjet obsah webového portálu ČeskoTurecko.cz – psaní tematických článků, reportáže z akcí, cestovatelské postřehy, blog atd.
  • Vypracování marketingového plánu webového portálu ČeskoTurecko.cz
  • Definice komunikačních kanálů a návrh podoby marketingové komunikační strategie
  • Analýza trhu a vytvoření strategických plánů

Přínosy stáže:

  • Možnost při studiu získat cenné znalosti a dovednosti
  • Samostatná tvůrčí práci v mezinárodním týmu pod vedením zkušeného mentora
  • Možnost seberealizace a uplatnění vlastních nápadů
  • Možnost aktivně komunikovat v angličtině (komunikačním jazykem společnosti je angličtina a čeština)

Nástup stáže: od července 2014

Pracovní doba: částečný úvazek, 4 hodiny denně (individuální dohoda možná)

Výkon stáže: Praha 1

Kontakt: Zájemci o bezplatnou pracovní stáž zasílejte strukturované životopisy na hr@galavito.cz.

Zdroj: NICM