DZS hledá regionální konzultanty programu E+ Mládež v akci

20.5.2014

Dům zahraniční spolupráce (DZS) hledá regionální konzultanty (RK) programu Evropské unie ERASMUS+: MLÁDEŽ V AKCI v následujících krajích: Jihomoravském, Jihočeském, Karlovarském, Královehradeckém, Libereckém, Moravskoslezském, Olomouckém, Pardubickém, Plzeňském, Středočeském, Ústeckém, Vysočina, Zlínském.

Náplň činností:

  • poskytování poradenství a konzultací žadatelům o finanční podporu z programu ERASMUS+: MLÁDEŽ V AKCI;
  • vyhledávání potenciálních organizací/účastníků programu ERASMUS+: MLÁDEŽ V AKCI a seznamování s jejich možnostmi (např. formou prezentací);
  • podpora síťování mezi organizacemi zapojenými do programu ERASMUS+: MLÁDEŽ V AKCI a krajským úřadem;
  • na základě zadání DZS propagace program Erasmus+ na regionální úrovni (včetně vystupování v regionálních médiích).

Jednotlivé činnosti jsou v různých obdobích roku v různých intenzitách v souladu s uzávěrkami programu Erasmus+.

Profil kandidáta:

- min. SŠ vzdělání
- min. 2 roky praxe v oblasti práce s mládeží a neformálního vzdělávání
- vedení min. 2 schválených projektů z programu Mládež v akci
- znalost projektového managementu
- komunikační a prezentační dovednosti
- ochota komunikovat s médii (na základě zadání od DZS)
- zázemí pro konzultace projektů
- znalost anglického jazyka (na úrovni min. B2)
- trvalé/přechodné bydliště v kraji, kde se o pozici RK ucházíte

Nabízíme:

  • pravidelný kontakt a podporu ze strany Domu zahraniční spolupráce a celé sítě regionálních konzultantů;
  • možnost dalšího profesního vzdělávání včetně účasti na školení v zahraničí;
  • odměna 200 Kč/hod. (předpokládaný rozsah činnosti 25 hod./měsíc, případně lze upravit dohodou).

Podmínky pro zařazení do výběrového řízení:

  1. zaslání životopisu zaměřeného na práci s mládeží (včetně referenční/ch osob/y)
  2. zaslání vyplněného dotazníku

Proces výběru:

Do výběru budou zařazeni pouze kandidáti, kteří dodají kompletní podklady.

V 1. kole výběrového řízení budou požadavky na RK posuzovány skrze dodaný dotazník a strukturovaný životopis.
Všichni uchazeči budou informováni o výsledcích 1. kola nejpozději do 27. 5. 2014.

Úspěšní kandidáti pak budou ve 2. kole pozváni na osobní pohovor (místo konání: Dům zahraniční spolupráce, Na Poříčí 4, Praha 1), který bude obsahovat i praktickou ukázku konzultace projektu. Do 2. kola budou pozváni max. 3 uchazeči za daný kraj. 2. kolo bude pro jednotlivé kraje probíhat v období 29. 5. – 9. 6. 2014, konkrétně dle krajů v následujících termínech:

Jihomoravský kraj: 29. 5. 2014

Jihočeský: 29. 5. 2014

Karlovarský kraj: 30. 5. 2014

Královehradecký kraj: 2. 6. 2014

Liberecký kraj: 2. 6. 2014

Moravskoslezský kraj: 2. 6. 2014

Olomoucký kraj: 3. 6. 2014

Pardubický kraj: 3. 6. 2014

Plzeňský kraj: 3. 6. 2014

Středočeský kraj: 29. 5. 2014

Ústecký kraj: 9. 6. 2014

Vysočina: 9. 6. 2014

Zlínský kraj: 9. 6. 2014

S úspěšnými kandidáty uzavře Dům zahraniční spolupráce DPP/DPČ (nebo smlouvu o dílo) platnou od 1. 9. 2014 – 31. 12. 2014 s možností prodloužení.

Pro vybrané uchazeče je plánováno dvoudenní školení ve dnech 24. – 25. 6. 2014 v Praze. Toto setkání je pro vybrané uchazeče povinné.

Regionální konzultant nesmí figurovat v žádostech o grant programu ERASMUS+: MLÁDEŽ V AKCI (jako osoba oprávněná k podpisu smlouvy nebo kontaktní osoba projektu) a nesmí být současně hodnotitel programu Erasmus+: Mládež v akci.

Strukturovaný životopis a vyplněný dotazník odešlete nejpozději 25. 5. 2014 do 23:59h Petře Vymětalíkové na email petrav[zavinac]mladezvakci.cz, v předmětu emailu uveďte „RK_název kraje, kde se o pozici ucházíte“.