Pomáhej v dětské vesničce v Rakousku!

9.9.2019

Umíš dobře vycházet s dětmi i teenagery? Nemáš předsudky vůči lidem pocházejícím z problematických rodin? Chceš jim pomoct se rozvíjet a zapojit do společnosti? Zúčastni se projektu v dětské vesničce v Rakousku! Přihlaš se a pomáhej těm, kdo měli při startu do života méně štěstí!

Organizace Gesellschaft für Steirische Kinderdörfer hledá dobrovolníka/dobrovolnici na projekt v dětské vesničce (Kinderdörfer).
 
Dětská vesnička se stará o děti a mládež a funguje jako jejich legální opatrovník. V péči má kolem 40 dětí ve věku 7-18 let, které pocházejí ze sociálně znevýhodněného prostředí a nemohou žít ve svých rodinách.
 
Děti jsou znevýhodněné v řadě oblastí, například v osobnostním rozvoji, integraci do škol nebo schopnosti účastnit se skupinových aktivit.
 
Starají se o ně profesionální praocvníci, psychologové, učitelé, pracovníci s mládeží apod. Dobrovolníci jim budou pomáhat s jejich každodenní prací, zejména s organizací aktivit pro děti.
 
Projekt bude trvat od 1. února do 31. prosince 2020.
 
Místem konání je Thal/Graz, Rakousko.
 
Ubytování bude zajištěno ve sdíleném bytě. Dobrovolníci dostanou měsíčně příspěvek 230 eur na jídlo a jízdenku na veřejnou dopravu. K dispozici budou kurzy němčiny.
 
Co bys měl/a splňovat?
  • zájem organizovat aktivity pro mládež ze sociálně znevýhodněných rodin
  • schopnost dobře vycházet s dětmi a mládeží
  • žádné předsudky
  • vyspělost, zodpovědnost
  • tolerance
  • zájem organizovat sportovní a kreativní aktivity velmi vítán
Jak se přihlásit?
 
Vyplň online přihlášku zde.
 
Deadline je 30. září 2019.
 
Víc informací o projektu najdeš zde.