Objev „Pathways“ – projekt na zlepšení vzdělávání mladých lidí!

7.2.2018

Pracuješ s mladými lidmi a chceš jim nabídnout zajímavé a smysluplné vzdělávací aktivity? Chceš je povzbudit, aby se zapojili do veřejného života? Zajímají Tě inovativní metody vzdělávání? Zjisti víc o projektu Pathways, který nabízí užitečné metody a aktivity pro rozvoj mládeže!

Pathways (Stezky) je projekt, který chce zlepšit vzdělávání mladých lidí tak, aby bylo smysluplné a inovativní. Shromažďuje užitečné příklady vzdělávacích metod a aktivit k rozvíjení občanských a sociálních kompetencí, které jsou určeny těm, kdo s mládeží pracují.

Databáze je členěna do různých kategorií, vyhledávat v ní lze prostřednictvím všemožných parametrů jako je například tematické zaměření, věková skupina, počet účastníků nebo čas, který aktivita vyžaduje.

V rámci projektu vznikla také publikace o vzdělávacích aktivitách pro mladé lidi, které je mají povzbudit, aby se zapojili do občanského a demokratického života například jako účastníci dobrovolnických aktivit, členové neziskových organizací nebo třeba rad mládeže.

K dispozici je také mobilní aplikace Pathways a Plátno na vývoj aktivit – nástroj pro vytváření smysluplných aktivit a metod pro vzdělávací i jiné účely.

Projekt vytvořila Česká rada dětí a mládeže spolu s polskou Nadací Umbrella a Litevským centrem mládeže za podporoy programu Erasmus +.

Víc informací o projektu najdeš zde.