Objev nové možnosti s iniciativou Erasmus+ Virtual Exchange!

20.3.2018

Co kdyby se dalo vyjet na Erasmus a přitom nemuset cestovat do zahraničí? Zní to jako fikce? Evropská komise spustila nový projekt Erasmus+ Virtual Exchange, který má propojit studenty, akademiky a pracovníky s mládeží a zlepšit dovednosti mladých lidí pomocí digitálních výukových nástrojů. Zjisti o iniciativě víc!

Evropská komise spustila nový pilotní projekt Erasmus+ Virtual Exchange. Jeho cílem je podpořit mezikulturní dialog a zlepšit dovednosti 25 tisíc mladých lidí prostřednictvím digitálních výukových nástrojů.

Eramus+ Virtual Exchange propojí mladé lidi, pracovníky s mládeží, studenty a akademiky ze zemí Evropy a jižního Středomoří pomocí moderovaných diskuzí, nadnárodních skupin, otevřených online kurzů a školení.

Projekt tak doplní tradiční mobilitu ve formě výjezdů do zahraničí.

Všechny aktivity budou probíhat jako součást programů vyššího vzdělávání nebo organizovaných projektů mládeže. Jejich cílem bude podporovat rozvoj kritického myšlení, mediální gramotnost, výuku cizích jazyky a týmovou práci.

Stane se projekt trvalou součástí programu Erasmus+ ?

Pilotní fáze projektu poběží do prosince 2018 a byly na ni vyčleněny 2 miliony eur.

Cílem je zapojit do programu v první fázi nejméně 8000 mladých lidí a během roku 2019 dalších 17000.

Pokud bude projekt úspěšný, mohl by se stát stálou součástí programu Erasmus+ a po roce 2020 by mohl být rozšířen i na další regiony.

Víc informací o projektu je k dispozici zde.

Případné dotazy zodpoví José Díez Verdejo (jose.diez-verdejo@ec.europa.eu).