Nadace Via podpoří 15 nových týmů v programu Dobro-druzi!

17.5.2019

Nadace Via otevřela další ročník programu Dobro-druzi pro mladé filantropy! Podpoří v něm až 15 týmů, které budou svoje akce realizovat od května do prosince 2019! Novinkou letošního ročníku jsou workshopy na míru pro podpořené týmy! Do programu se mohou zapojit děti a mládež do 26 let, kteří chtějí věnovat svou energii a čas přípravě dobročinných akcí. Výtěžkem z nich pak pomohou lidem ve svém okolí. Zjisti o programu Dobro-druzi víc!

Nadace Via opět otevírá filantropický program pro mladé s názvem Dobro-druzi, ve kterém podpoří až 15 týmů. 
 
Novinkou letošního ročníku jsou workshopy na míru pro podpořené týmy.
 
Kdo se může zúčastnit?
 
Program je určen skupinám dětí a mladých lidí od 2. stupně ZŠ do 26 let, kteří se rozhodli věnovat své nápady, aktivitu, energii a čas přípravě akcí, jejichž výtěžky pak darují na dobrou věc.
 
Do programu se mohou zapojit školní kolektivy, členové oddílů i skupiny kamarádů.
 
Každý tým má dospělého patrona, který mladým s přípravou akcí pomáhá. Může jít o rodiče, učitele nebo oddílového vedoucího.
 
„Jarmark byl prima, vůbec jsme nečekali, že by se to tak mohlo ujmout, původně jsem počítala, že vybereme jen pár stovek. Navíc jsem si ověřila, že se na svůj tým můžu fakt spolehnout. Protože je neučím, potkáváme se jen na chodbách a veškerá naše příprava spočívala v tom, že jsme si rozdali úkoly… A oni ve čtvrtek měli vše připravené, dotažené do detailů. Šel na nich vidět zájem, zapálení, když skandovali: Nakupujte u nás, je to pro zvířátka do útulků; popisuje svou zkušenost s týmem Kristýna z Olomouce, patronka projektu „Nekupujte, adoptuje“.
 
Jak můžeš pomáhat?
 
Mladí lidé mohou v programu Dobro-druzi pomáhat jednotlivcům i organizacím.
 
Příjemce daru i způsob pomoci si volí sami. Druhé nejlépe podpoří tím, co je samotné baví.
 
Tým mladých chemiků tak pořádal charitativní bádání, jehož výtěžkem podpořil vybrané nemocné děti. Studentský spolek přichystal společné cvičení, při kterém si dárci protáhnou tělo a přispějí na opuštěné děti. Pomáhat lze i prostřednictvím pečení, koncertu, běhu, prodejní výstavy nebo golfového turnaje.
 
Benefiční akce mohou týmy pořádat kdykoli v období od května do prosince 2019.
 
„Aby mladí Dobro-druzi uspořádali opravdu úspěšnou benefiční akci, získají od nás účast na vzdělávacím semináři, plánovací workshop na míru pro každý tým a také finanční příspěvek na zajištění nejnutnějších nákladů spojených s akcí. Navíc zdvojnásobíme částku, kterou dobročinnou akcí získají, až do výše 20 000 Kč,” popisuje Kristina Papoušková, programová manažerka programu Dobro-druzi.
 
V posledním ročníku se podařilo týmům Dobro-druhů z 8 krajů uspořádat 40 benefičních akcí, na nichž vybrali včetně příspěvku Nadace Via 1 023 902 Kč. Za 5 let se stalo Dobro-druhy více než 1 000 dětí a mladých lidí, kterým se pro dobrou věc podařilo získat téměř 3 000 000 Kč. 85 % Dobro-druhů pokračuje v dobročinnosti dál.
 
„Programem Dobro-druzi se snažíme v mladých lidech probouzet zájem o jejich okolí, vést je k pomoci druhým a aktivnímu občanství. Rádi bychom, aby dobročinnost, štědrost a starost o druhé přijali jako běžnou součást života, proto mladým ukazujeme, že to může být i radost a zábava,“ dodává Kristina Papoušková.
 
Víc informací o programu Dobro-druzi najdeš zde.
 
Program Dobro-druzi je financován z darů Human Garden a individuálních dárců Sanjiva Suriho, Dalibora Pecha, Evy Zelinkové, Františka a Jany Dostálkových, manželů Sýkorových, přispěvatelů do dárcovské výzvy Davida Bureše a Davida Neveselého a Ondřeje Fryce.