Jak probíhal festival freestylových sportů v Uherském Hradišti?

28.6.2018

Ve skejtparku v Uherském Hradišti a jeho přilehlém okolí se v sobotu 23. června 2018 v 10 hodin spustila akce pro všechny mladé i ty starší s názvem Freestyle Jam. Jakou podívanou nabídl a co všechno si v rámci něj mohli zájemci vyzkoušet? Přečti si reportáž nebo se podívej na video!

Představili se jezdci na skejtech, kolečkových bruslích, bmx kolech, ale také parkouristi, rapeři, street, hip hop a break danceři a další představitelé netradičních freestylových disciplín. Součástí šestihodinové zábavy byly i workshopy pro všechny zájemce, kteří si chtěli některý ze sportů vyzkoušet pod vedením zkušenějších kolegů, koncert art-metalové skupiny ½ Straight a elektrodua OneAM. 
 
Obrovskému zájmu se těšila sádrokartonová zeď na graffiti a street art, na které si mohl kdokoliv beztrestně zasprejovat. Kadeřnice ze Střední školy služeb, vytvářely zájemcům a zájemkyním barevné freestylové účesy a o bodypainting se postarala šikovná Sasha, jejíž stolek plný barviček byl v neustálém obležení. 
 
K  dispozici byly například i chůdy, slackline, koloběžky a spousta dalších sportovních potřeb z  Domu dětí a mládeže Šikula a suprové Ekotaxi (rikša), které na akci zapůjčily Sběrné suroviny UH. 
 
Celý festival moderovali dva šikovní slováčtí moderátoři Ondra Strachota a Kuba Hříbek. Na akci nechybělo ani občerstvení, které zajistila komunitní kavárna Cafe 21. Vše bylo sledováno ostřížím zrakem zdravotnice Petry.
 
Vstup na festival byl pro všechny zdarma a celá akce byla věnována mimo jiné i osvětě mezi veřejností o bezpečnosti těchto sportů, boření předsudků o spojení freestylových sportů s  drogami, a také o tom, že tyto sporty jsou skvělou volbou při trávení volného času tak jako jiné tradičnější sporty.
 
O nebezpečí užívání návykových látek diváky upozorňovali dobrovolníci s  letáčky s informacemi o jejich škodlivosti a kontaktních místech, kde se dají problémy se závislostí řešit.
 
Festival byl podpořen Městem Uherské Hradiště, Nadací Synot, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Eurodeskem. Partnery akce byly Sběrné suroviny UH a Sportoviště města Uherské Hradiště.
 
Na reportáž z akce, kterou odvysílala regionální televize Slovácko, se můžeš podívat zde: Uherské Hradiště patřilo Freestyle Jamu.