Pomáhej 2014

19.6.2014

Program je určen pro skupiny dětí a mladých lidí, které se rozhodly zorganizovat benefiční akci a získat tak finanční prostředky pro dobrou věc. Může jít o divadelní představení, koncert, turnaj, módní přehlídku, společný úklid okolí školy či cokoli jiného.

Cílem programu je povzbudit mladé lidi, kteří chtějí něco udělat pro své okolí, a společně s nimi přispět k obnově filantropických tradic v České republice.

Neformální skupiny dětí a mládeže zaštítěné dospělým garantem mohou získat od Nadace VIA a společností ČSOB a ERA pobídkový grant zdvojnásobující výtěžek pořádané akce až do celkové výše 7 000 korun. Všechny podpořené projekty získají dále příspěvek na realizaci benefiční akce ve výši 1 500 Kč. Tři nejzajímavější projekty budou po skončení realizace oceněny finančním bonusem 30 000 korun.

V loňském roce získaly ocenění projekty Děti dětem i s handicapemPavučinka a Slušnej bazar.

V rámci programu bude podpořeno až 26 projektů. Benefiční akce musí být realizovány v období listopad 2014 – květen 2015. Podrobné informace o programu budou k dispozici 19. května 2014, termín pro podání přihlášek je 10. října 2014.

Součástí programu je i úvodní a závěrečný seminář pro garanty projektů.

Více informací o možnosti zapojení a přihlášce najdete ZDE.

Zdroj: Nadace VIA