Evropský Výbor regionů nabízí stáže a krátkodobé studijní pobyty v Bruselu!

9.11.2017

​Chceš zjistit, jak fungují evropské instituce a zajímá tě regionální politika? Výbor regionů nabízí stáže a krátkodobé studijní pobyty pro mladé Evropany! Vyzkoušej si práci pro EU, získej cenné zkušenosti a procvič si cizí jazyky přímo v Bruselu!

Co Výbor regionů nabízí?

5 měsíční stáž

  • podzimní termín: 16. září – 15. února
  • jarní termín: 16. února – 15. července

Zájemce musí mít vysokoškolský nebo srovnatelný diplom, znalost jednoho oficiálního jazyka EU a jednoho pracovního jazyka (angličtina, francouzština).

Vybraní uchazeči budou mít možnost seznámit se s prací Výboru regionů a evropských institucí obecně, pohybovat se v multikulturním prostředí s denním využitím cizích jazyků. Kromě toho budou moci absolvovat studijní návštěvu některého místního nebo regionálního evropského orgánu.

Stážisté získají měsíční grant ve výši 25 % platu zaměstnanců Výboru (platová třída AD  5).

Online přihláška je k dispozici zde.

Deadline

Pro podzimní stáž je potřeba se přihlásit nejpozději do 31. března 2018.

Na jarní stáž se lze přihlašovat od 1. dubna do 30. září 2018.

Více informací je k dispozici zde.

Krátkodobý studijní pobyt

Výbor regionů nabízí také krátkodobé studijní pobyty pro mladé akademiky, výzkumníky i osoby, které se o jeho práci zajímají profesně.

Zájemce musí mít alespoň bakalářský titul a dokázat, jak studijní pobyt přispěje k jeho/jejím akademickým, výzkumným nebo profesním aktivitám.

Pobyt je neplacený, vybraným uchazečům ale budou proplaceny všechny výlohy. Doba pobytu je 4 měsíce s případným prodloužením na 6 měsíců podle možností Výboru.

Přihlašovat se lze průběžně, životopis, motivační dopis, kopii pasu nebo občanského průkazu a doklad o zdravotním pojištění je třeba zaslat poštou přímo na Traineeship Office.

Více informací najdeš zde.