European Space Camp 2021

28.1.2021

European Space Camp je letní tábor, který se koná v létě 2021 v Andøya Rocket Range v Norsku. Hlásit se mohou studenti středních škol z celého světa od 17 do 20 let, kteří se zajímají o vesmír a vědu a mají znalosti z fyziky a matematiky.

Účastníci stráví týden prováděním technických experimentů zapojených do raketové kampaně, takže budou pracovat jako skuteční raketoví vědci. Naučí se, jak využívat znalosti, které již mají, rozšíří si povědomí přímo na aplikované vědecké práci. Při práci ve skupinách se naučí využívat svou kreativitu a budou rozvíjet schopnosti spolupráce. Program zahrnuje praktické aktivity související s vypuštěním rakety, přednáškami a společenskými aktivitami.

Podmínky - Účastníci na celém světě by měli být ve věku od 17 do 20 let (narozeni od 1. ledna 2001 do 31. prosince 2004). Účastníci by měli mluvit plynně anglicky a měli by mít vášeň a zapálení pro vědu.

Jak se přihlásit - Aby byli účastníci ESC 2020 přijati jako účastníci, musí obdržet stipendium. V závislosti na stipendiu nemusí být pokryta doprava do místa kempu, ale všechny ostatní náklady hrazeny jsou.

Chcete-li se přihlásit, musíte si vytvořit profil na webu a přejít na kartu žádosti v sekci profilu. Tam budete muset odpovědět na pět krátkých otázek, nahrát svůj životopis, dva doporučující dopisy, přepis nejnovějších známek a doklad o znalosti angličtiny.

Termín: 1. dubna 2021. Další informace: http://www.spacecamp.no