T. C. WORK ReACT, Litomyšl

9.7.2015

Boj mládeže s nezaměstnaností za použití metod neformálního vzdělávání za účasti mladých lidí z 12 evropských zemí

T. C. WORK ReACT, Litomyšl

Nezaměstnanost mládeže je velkým problémem současné Evropy.  Absolventi a mladí lidé jsou jednou z rizikových skupin, které jsou na trhu práce nejvíce ohroženy.  A právě na tuto problematiku je zaměřen projekt WORK ReACT, který se skládá z training course a dvou mládežnických výměn. 
První část projektu se uskuteční 12. 7. - 21. 7. 2015 ve městě  Litomyšl. Cílem první části projektu je vyškolit mládež a pracovníky s mládeží jako budoucí vedoucí skupin pro chystané mládežnické výměny, které se budou konat 1. – 10. 9. 2015 a 1. – 10. 10. 2015 v Rumunsku za účasti celkem 81 mladých lidí z různých evropských zemí. Účastníci školení budou mít příležitost rozvíjet své osobní schopnosti a dovednosti za pomocí užití metod neformálního vzdělávání. Poté se pokusí uvést své zkušenosti do praxe právě na jednom z mládežnických projektů v Rumunsku.  Školení bude probíhat v anglickém jazyce. Semináře se zúčastní celkem 24 mladých lidí z České republiky, Německa, Estonska, Polska, Makedonie, Řecka, Nizozemska, Itálie, Rumunska, Portugalska, Maďarska, a Bulharska.
Účastníci školení budou ubytování v hostelu YMCA v Litomyšli, jehož součástí  je Evropské školicí centrum Litomyšl. Více informací o ubytování naleznete na http://www.esclitomysl.cz/. Poslední dva dny školení budou probíhat v Praze, kde bude také zajištěno ubytování. Účastníkům projektu jsou hrazeny cestovní náklady do výše 170 euro, ubytování a strava. Tento projekt je pod záštitou evropského programu ERASMUS+.

Hlavní cíle projektu WORK ReACT jsou:

  • rozvoj a posílení spolupráce mezi 12 evropskými nevládními organizacemi z 12 zemí
  • zvýšení povědomí o situaci v nezaměstnanosti mladých lidí v Evropě
  • boj s nezaměstnaností u mladých lidí
  • využití metod neformálního vzdělávání
  • podpora vzájemné tolerance a porozumění mezi mladými lidmi

Podrobnější informace o projektu nalezneš na http://tmel.me/XLNYR

Hledáme nadšené zájemce, kteří mají zkušenosti s prací s mládeží. Účastníci by měli mít základní znalosti angličtiny. Pokud Tě zaujal tento projekt, neváhej a vyplň přihlášku ještě dnes na http://tmel.me/applicationformA1_WorkReACT.

Více informací o nás a našich projektech nalezneš na www.tmel.me/2015 či http://www.tmelnik.cz/.

Těšíme se na Tebe

Petra Svobodová
petra@tmelnik.cz

NGO Tmelník o.s.
www.tmelnik.cz
www.facebook.com/Tmelnik.cz