Ochutnej akce ERASMUS+ v Česku

24.3.2015

Letošní rok je plný Tmelnických akcí, které jak již bývá zvykem, jsou otevřeny všem motivovaným zájemcům. Máte-li chuť se stát účastníkem, zapojit se do akce s týmem našich dobrovolníků, anebo se jen tak ze zvědavosti přijít podívat, neváhejte - všichni jsou srdečně zváni! Podívejte se, jaké aktivity neformálního vzdělávání jsme pro Vás připravili v ČR v následujících týdnech a měsících.

První z jarních projektů na území ČR s názvem „Dobrovolnictví v Tobě‘‘ se uskuteční již příští měsíc od 17. 4. - 25. 4. 2015 v Pardubickém kraji. Tato česko-polsko-slovenská výměna mládeže je obvzláště vhodná pro nováčky (16 - 22 let), kteří chtějí překonat jazykovou bariéru a zároveň by rádi poznali nové kultury a vyzkoušeli si aktivity neformální vzdělávání, které umožní účastníkům se dozvědět kdo je dobrovolník, naučit se jak s kamarády zorganizovat koncert, výstavu, turnaj ve fotbalu nebo se zlepšit v tvorbě videa. Kontaktní osoba: Jakub Michal (kuba@tmelnik.cz).

Pracovníci s mládeží, učitelé a dobrovolníci z Kypru, Itálie, Portugalska, Španělska a dalších zemí se setkají v prvním květnovém týdnu od 30. 4. - 7. 5. 2015 nedaleko Křivoklátu, aby si vyměnili dobrou praxi a zkusili vymyslet nové metody pro budoucí práci s mladými. Seminář ACT IT OUT jim nabídne prostor zabývat se tím, jakou roli mohou mít metody neformálního vzdělávání například pro prevenci násilí nebo jak nasměrovat divadlo proti sociálně patologickým jevům. Kontaktní osoba: Lenka Rejzková (lenka@tmelnik.cz).

Na dalším z projektů pořádaných Tmelníkem se osvěžíme v Ohridském jezeru společně s "Life Hackery" z různých koutů Evropy a zažijeme aktivity neformálního vzdělávání jak v přírodě, ve městě, digitálním světě nebo i v kuchyni. Výměna mládeže LIFE 4 HACKING tě zve od 1. 6. - 9. 6. 2015 do Strugy, Makedonie - světa vychytávek, které ti zpestří činnosti každodenního života, objevit nové cesty a rozvinout tvůj tvořivý potenciál. Kontaktní osoba: Ondřej Dobeš (ondrej@tmelnik.cz).

Červencové téma v Tmelníku: ‚Každý z nás má nějaký sen, ale víme jak si je splnit?‘ Mladí lidé z Česka, Rumunska, Turecka, Německa a Makedonie se sejdou na 10 dní od 20. 7. - 29. 7. 2015 v Krásensku (okres Vyškov), aby se na chvíli odpoutali od každodenního života, uvolnili se a ujasnili své sny a životní cíle. V průběhu výměny mládeže Professional Dreamers si budou moci vyzkoušet relaxační a meditační techniky, užít sportovní a kreativní aktivity v přirodě a spoustu dalších aktivit ve stylu multi-culti neformálního vzděláváni. Kontaktní osoba: Ondřej Dobeš (ondrej@tmelnik.cz).

To ale není zdaleka všechno – dále připravujeme tyto projekty, o kterých Vás budeme průběžně informovat: Výměna mládeže "Zdravé vaření" v Pardubickém kraji a také výměny mládeže "BACK TO REALITY" a "Democracy? Simply classy!" (v rámci samostatné iniciativy).

Léto zakončíme ve velkém stylu, kdy Vás v rámci projektu "Jungle of Cultures" máme tu čest pozvat na multikulturní setkaní s mladými lidmi z Jordánska.

Podrobnější informace o všech projektech naleznete se v aktualizované facebookové události: https://www.facebook.com/events/342033936000402/

Neváhejte se nám ozvat, pokud byste se podobného projektu chtěli zúčastnit! Rádi Vám povíme, co a jak, a dáme Vám možnost se zapojit do našich plánovaných aktivit, anebo Vám pomůžeme naplánovat si Váš vlastní projekt.

Ondřej Dobeš / Jižní Amerika
za Tým Tmelník o.s.
______________
tel.: 777 277 310
fb.com/Tmelnik.cz
www.tmelnik.cz
info@tmelnik.cz

Fotogalerie: 
Obrázek do galerie
Obrázek do galerie
Obrázek do galerie