Neformálně s Tmelníkem

22.2.2015

Tmelník přináší různé možností jak se zapojit do mezinárodních akcí neformálního vzdělávání. Baví tě poznávat nové věci a potkávat lidi z jiných zemí? Pak je tu Tmelník právě pro tebe! Přečti si v tomto článku o akcích, které právě chystáme a vyber si, která ti bude sedět nejlépe.

Celý rok průběžně nabízíme všem zájemcům účast na různých typech akcí, které jsou hrazeny z grantů EU. Pravidelně zveřejňujeme aktuální nabídky na Fb, dlouhodobější či specifické akce pak nabízíme aktivním účastníkům a zájemcům.

EVS = Evropská dobrovolná služba (EDS)
...zahrnuje krátkodobé i dlouhodobé dobrovolnické příležitosti (2-12 měsíců) jak získat mezinárodní zkušenost v neziskovém sektoru. S každým zájemcem o EVS jednáme individuálně a snažíme se přímo pro ni/něj vybrat (či společně vytvořit!) ten nejideálnějsí pobyt, proto nás kontaktujte na info@tmelnik.cz a rádi Vám pomůžeme! Aktuálně nabízíme 2 pozice EVS:
1) Dobrovolník/dobrovolnice ve vzdělávacím centru (Centrum Ksztalcenia i Wychowania)
- KDE: Oleśnica (Polsko), TERMÍN: březen/duben 2015 – listopad 2015 (9 měsíců)
2) Dobrovolník/dobrovolnice v multikulturní kavárně (MULTICULTURAL CAFE)
- KDE: Wroclaw (Polsko), TERMÍN: březen/duben 2015 – únor 2016 (12 měsíců)
3) Dobrovolník na krátkodobé EVS "NETWORKING"
- KDE: Limassol (Kypr), KDE: 28. 4. - 14. 5. 2015 (dva týdny) POZOR! ZMĚNILO SE DATUM AKCE!!
Více informací o této nabídce najdeš na http://tmel.me/evs_PL, s dotazy se neváhej obracet na info@tmelnik.cz. Přihláška: http://tmel.me/EVS-ol.

Akce ERASMUS+ v ČR
...pořádá Tmelník po celý rok! Pomáháme mladým lidem realizovat jejich vlastní nápady a iniciativu skrze interkulturní výměny mládeže konané v ČR. Tímto bychom rádi vyzvali všechny zájemce o zapojení se do výměn mládeže v ČR, aby nás kontaktovali. Aktuálně Vás pak zveme k účasti na těchto připravovaných projektech:
YE "Dobrovolnictví v Tobě" (17. - 25. 4. 2015) vhodné pro nováčky i bez AJ (16-21 let).
TC "Act It Out" (30. 4. - 7. 5. 2015) pro všechny aktivně pracující s mládeží.
YE "Life 4 Hacking" (1. - 9. 6. 2015) v Makedonii pro ty zkušenější.
YE "Professional Dreamers" (v 2. půlce června 2015) pro všechny YiA snílky.
YE "Jungle of Cultures" (23. - 30. 8. 2015) pro teenagery z ČR a Jordánska.
Jak již bývá zvykem, jsou projekty Tmelníku otevřeny všem motivovaným zájemcům bez ohledu na veškeré překážky. Máte-li chuť se do akce zapojit s týmem našich dobrovolníků, anebo se jen tak ze zvědavosti přijít podívat, neváhejte se nám ozvat – všichni jsou srdečně zváni! Neváhejte se nám ozvat, pokud byste se podobného projektu chtěli zúčastnit! Rádi Vám povíme, co a jak, a dáme Vám možnost se zapojit do našich plánovaných aktivit, anebo Vám pomůžeme naplánovat si Váš vlastní projekt. Dále připravujeme: YE "OUT of TOLERANCE" v ČR, YE "Zdravé vaření" v Pardubickém kraji a také YE "BACK TO REALITY" a "Democracy? Simply classy!" (v rámci samostatné iniciativy).

Výměny mládeže (YE) a tréninkové kurzy (TC, CMS) v zahraničí
...jsou otevřené lidem ve věku 18-30 let (výjimky možné). Zájemci z České republiky mají možnost vybrat si téma, které je baví, a zabývat se jím spolu se skupinou fajn lidí z dalších zemí Evropy. Aktualizovaný seznam, včetně informací o uzávěrkách přihlášek je vždy k nalezení na naší Fb události, kterou naleznete zde: http://tmel.me/2015 Těšíme se na tvojí přihlášku! V případě dotazů se obracej na lenka@tmelnik.cz :-)
>FreeIran POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA!!!
7. 3. - 8. 3. 2015 v Berlíně
Zajímají tě lidská práva? Chtěl/a bys strávit Mezinárodní den žen na setkání zaměřeném na situaci v Íránu? Přidej se k dalším nadšencům do lidských práv a pojeď na mezinárodní akci s Tmelníkem! Překlad do ČJ zajištěn. Bližší info a program: http://tmel.me/FI2015
TC SEMIFIT ON EXPERIMENTAL LEARNING
Téma: zážitkové vzdělávání, podpora trenérů
7. 3. - 14. 3. 2015
Koblenz (Německo)
Podrobnější info: http://tmel.me/bvOjW
PŘIHLÁŠKA: http://tmel.me/1114
>YE SPORT AS A WAY OF LIFE
Potkej 71 lidí z 6 států a užij si týden plný poznávaní jiných kultur, neformálního učení a sportu!
22.03. - 29. 03. 2015
Poronin (Polsko)
Podrobnější info: http://tmel.me/swl-pl
PŘIHLÁŠKA: http://tmel.me/1114
>TC UNITY
Jakou roli může mít meditace v kombinaci s outdoorovými aktivitami v práci s mládeží? Trénink představí, jak používat inovativní metody k řešení konfliktů, setkají se na něm účastníci z Řecka, Španělska, Rumunska a dalších zemí. Zapoj se i ty!
20. 4. - 30. 4. 2015
Galyatető (Maďarsko)
Podrobnější info: http://tmel.me/uHU
Hostitelská organizace vybírá účastnický oplatek 50 Eur
PŘIHLÁŠKA: http://tmel.me/1114
> TC COnflict REsolution - CORE PROJECT
Trénink pracovníkům s mládeží představí způsoby, jak zvládat řešení konfliktů a zároveň dá příležitost potkat se s lidmi z celé Evropy - od Portugalska po Ukrajinu.
20. 5. - 28. 5. 2015, Pilisszanto, hrad Orosdy (Maďarsko)
Podrobnější info: http://tmel.me/core15
PŘIHLÁŠKA: http://tmel.me/1114

...A JAK TO CHODÍ S Tmelníkem?
Když vyrazíte s Tmelníkem, zařídíme pro vás cestu pozemní dopravou. V tom případě nebudete muset za lístky vůbec nic platit, ani několik měsíců čekat na proplácení, jako tomu bylo v minulosti
Účastníci hradí příspěvek (500 Kč studenti a nezaměstnaní / 1000 Kč ostatní), ale pokud se po návratu zapojí do šíření informací o projektu, obdrží peníze zpět - účastníci, kteří z akce napíší článek a najdou medium (regionální noviny, časopis apod.), které by ho zveřejnilo, dostanou zpět 250 Kč. Navíc při uspořádání akce na propagaci projektu získá účastník dalších 250 Kč a otevře se mu tak cesta k další spolupráci s Tmelníkem!
Ubytování, strava, cestovné i program jsou zpravidla plně hrazeny z programu ERASMUS+.

> Informační schůzka u kafe <
Přijď a zeptej se na cokoliv! Informace o tom, co je Tmelník, čemu se věnuje a jaké možnosti ti aktuálně nabízí. V případě zájmu nám prosím napiš na eliska@tmelnik.cz a domluv si termín srazu.

Pokud máš zájem dostat zprávu jakmile se další projekty objeví, můžeš se přihlásit k odběru našeho newsletteru na http://tmel.me/news14. Můžeš nás také najít na webových stránkách a dozvědět se něco více o tom, co je vlastně Tmelník a jeho akce zač: http://tmelnik.cz/uvod/co-delame/

Tým Tmelník o.s.
info@tmelnik.cz
+420 777 277 310
http://www.tmelnik.cz
http://www.facebook.com/Tmelnik.cz