Nabídka projektů v Rusku a Rumunsku

28.5.2015

Léto je tady a díky programu ERASMU+ můžeš spojit cestování s neformálním vzděláváním. Výběr chystaných akcí nabízených hradeckou organizací KURO je lákavý, zaujme tě spíš kempování v Rusku nebo školení v Rumunsku? Přečti si víc a jdi do toho!

Program ERASMUS+ dává možnost vyrazit do některé ze zemí EU nebo partnerských zemí, strávit čas s lidmi z dalších zemí a kromě poznávání jiných kultur se zaměřit i na vybrané téma.

KURO (KUltura a ROzvoj) je hradecká organizace věnující se podpoře uznávání dobrovolnictví a zve tě na chystané akce. Určitě neváhej napsat!

VÝMĚNA MLÁDEŽE Trampoline (Rusko)

CO: výměna mládeže se bude konat společně s kempem pro děti z dětských domovů. Účastníci se můžou těšit na spaní ve stanech, poznávání her a aktivit na podpoření zájmu mladých o pohyb a sport. Ideální pro lidi z Junáka, turistických oddílů a všechny nadšence pro dobrodružství!

PRO KOHO: Hledá se 5 účastníků z ČR (4 ve věku 18 – 30 let a jeden vedoucí skupiny, který může být i starší než 30 let)

Účastníci tábora jsou: cca 80 – 100 dětí (cca polovina z běžných rodin a cca polovina z dětského domova), cca 60 – 80 členů přípravného teamu pro zajištění bezpečnosti a programu (programová skupina, kreativci, technická skupina, kuchaři, medici, psychologové, oddíloví vedoucí atd)., 25 účastníků z 5 zemí (Německo, ČR, Srbsko, Turecko, Ukrajina).

KDY: 4. – 13. 7. 2015 (přihlásit je nutné se co nejdříve, kvůli vybavení víz, která jsou proplácena do výše 35€) POTŘEBA MÍT PLATNÝ PAS

KDE: Republika Marij El v Rusku - unikátní region s vlastní kulturou a tradicemi (Marijský jazyk patří do ugrofinské jazykové skupiny, část populace se stále hlásí k tradičnímu animistickému náboženství, které vzývá přírodu jako hlavní středobod atp.). Více info zde: http://russiatrek.org/mari_el-republic

NÁKLADY: Cestovné je propláceno do výše 270€ na účastníka. Jídlo a vše ostatní je bezplatné.

VÍCE INFO: Dětský tábor pořádá již několik let nezisková organizace pro podporu dětí a mládeže OPORA (http://opora-russia.ru/).

Další info zde včetně fotek z minulých let (na fb stránce je i tzv. infosheet pro dobrovolníky, který obsahuje spoustu dalších užitečných informací, kromě programu a finanční podpory, které se týká tohoto projektu): https://www.facebook.com/groups/128592033835374/?fref=ts


V PŘÍPADĚ ZÁJMU POSÍLEJTE CV A MOTIVAČNÍ DOPIS NA olga.tarasova@kuro.cz

 

ŠKOLENÍ: "Grow Up your organization"

KDY: 18. - 29.6.2015

KDE: Iasi, východní Rumunsko

PRO KOHO: 2 dobrovolníci nebo pracovníci s mládeží z ČR

Bližší informace:  https://www.dropbox.com/s/f18h96wj2ov0i1g/Info%20Pack%20Training%20Kasta...

V PŘÍPADĚ ZÁJMU POSÍLEJTE CV A MOTIVAČNÍ DOPIS NA olga.tarasova@kuro.cz

Více o vysílací organizaci KURO: https://www.facebook.com/KuroHradecKralove, www.kuro.cz

Pokud nežijete v Hradci a rádi byste se osobně setkali v Praze a dozvěděli se víc, můžete také napsat na net.for.youth@gmail.com