Dobrovolnictví v Tobě!

24.3.2015

Zajímá Tě dobrovolnictví a chtěl/a bys ho okusit na vlastní kůži? Pokud je Ti mezi 16 - 22 lety, pak je tahle informace přesně pro Tebe! V datech 17. - 25. 4. pořádáme výměnu mládeže s názvem Dobrovolnictví v Tobě, na které se nejen dozvíš o možnostech dobrovolnictví v České republice a celé Evropě, ale také jej zažiješ na vlastní kůži. Neváhej a jdi do toho.

Datum: 17. – 25. 4. 2015
Místo konání: Sportovní areál Tesla v Horním Bradle, Pardubický kraj
Počet účastníků: – 10 -
Počet vedoucích: – 2 -
Partneři projektu: Česká republika, Polsko, Slovensko
PŘIHLÁŠKA: Přihláška na projekt ZDE.

Jedinečná šance, jak se dozvědět o možnostech dobrovolnictví. Co dobrovolnictvím přineseš svému okolí? A co dobrovolnictví může přinést Tobě? Objev dobrovolníka v Tobě!

Nebaví Tě po večerech vysedávat u facebooku a raději bys něco aktivně vytvářel/a? Máš pocit, že se ve Tvém okolí nic neděje, nebo že se toho děje málo? Chceš ovlivnit svět kolem sebe? Rád/a bys připravil/a nějakou akci, třeba pro své kamarády a vrstevníky, ale nevíš kde začít? Má to být něco lokálního, nebo rovnou výměna mládeže..? „ehm..jak se do toho pustit….kde mám začít?!“

Pokud jsi se alespoň trochu viděl/a ve výše uvedeném, pak je tohle přesně pro Tebe! Tento projekt je připraven pro mladé lidi (primárně) ve věku 16 – 22 let, kteří chtějí ve svém okolí něco změnit, ale třeba neví, kde začít. Dobrovolnictví je jednou z možností, jak se aktivně zapojit a vytvářet příležitosti, obohatit ostatní a především pak sami sebe. Projekt Dobrovolnictví v Tobě přináší mladým lidem možnost zjistit více o možnostech, které dobrovolnictví nabízí (lokální akce, mezinárodní projekty, jako je tento, či možnosti dlouhodobého dobrovolnického pobytu v zahraničí v rámci programu Evropské dobrovolné služby /EDS/). Připraveny jsou workshopy v jejichž rámci se účastníci dozví, co je třeba k tomu, aby vytvořili vlastní projekt!

V rámci programu je připravena i návštěva dětského domova, kdy si účastníci budou moci vyzkoušet dobrovolnictví v praxi, jelikož si pro děti připraví program. Pomyslným vyvrcholením projektu bude pak možnost vymyslet si vlastní projekt, s jehož realizací Tmelník o.s. rád pomůže. Největší výhodou je pak prostředí – účastníci budou moci slyšet nápady svých vrstevníků, zjistí, jak dobrovolnictví funguje na Slovensku a v Polsku.

Výměna je připravena tak, že se zapojit může opravdu kdokoliv, nehledě na zkušenosti, či znalost anglického jazyka. Začni tvořit hodnoty hned teď. Přihlaš se a okus s námi dobrovolnictví v celé své kráse!

Pro více informací o projektech neváhejte kontaktovat koordinátora projektů Jakuba Michala / kuba@tmelnik.cz / +420 721 836 266.