Staň se vedoucím mezinárodní skupiny dobrovolníků

23.3.2015

Sdružení dobrovolných aktivit  - INEX, nabízí příležitost stát se vedoucím workcampu v Česku. Nabídka letošních projektů je zveřejněna na nových webových stránkách organizace INEX, kde jsou pro všechny zájemce přihlášky, veškeré informace o školeních pro budoucí vedoucí a také ucelená nabídka workcampů v Česku i zahraničí.

Aktuálně organizace hledá nadějné vedoucí pro jarní workcamp v Camphillu, více informací na ZDE

Workcampy jsou 2-3 týdenní dobrovolnické projekty, kde spolu pracuje a tráví volný čas skupina dobrovolníků z různých koutů světa. Každý si může vybrat téma mu nejbližší, v Česku je to například ekologie, komunitní rozvoj, sociální služby nebo renovace památek.

Několik hodin denně se tak účastníci společně věnují prospěšné činnosti a ve zbytku dne mají čas sami na sebe či na aktivity s místními organizátory.
Jako vedoucí workcampu si tak kromě spousty zážitků a kontaktů odnesete i mnoho zkušeností - zdokonalíte se v angličtině, zkusíte si vést mezinárodní skupinu lidí, ověříte si své organizační a komunikační schopnosti.

Na to všechno ale nebudete sami, pro všechny budoucí vedoucí organizujeme víkendová školení, která Vás připraví na různorodé situace, pomůže Vám s výběrem volnočasových aktivit na wokcampech a naučí Vás být dobrým lídrem.

Zdroj. NICM, INEX-SDA