Odjeď v létě na EVS (Evropská dobrovolná služba)

5.5.2015

Láká tě Itálie či Rumunsko? Máš chuť vyjet do zahraničí jako dobrovolník a potkat spoustu zajímavých lidí? Pracovat na něčem, co má smysl pro komunitu i pro tvůj osobní rozvoj? A místo prodávání občerstvení bys raději něco smysluplnějšího? Tmelník má pro tebe aktuální nabídku EVS projektů, které začínají již toto léto - nakoukni a přihlaš se ještě dnes!...

PRO KOHO JSOU TYTO PROJEKTY URČENY:
- každému zájemci ve věku 18-30 let,
- podmínkou je zájem o téma projektu a plánované aktivity,
- nutná je účast po celou dobu konání,
- vhodná je základní znalost AJ.

Co je to Evropská dobrovolná služba (EDS / EVS)?
Je to pobyt financovaný grantem EU "ERASMUS+", kdy dobrovolník stráví 2 - 12 měsíců v zahraničí a je v místní neziskovce zaměstnán na konkrétním projektu. Ubytování, stravu a dopravu má zajištěno, dostává kapesné a navíc je mu nabídnuta jazyková podpora. Je možné vyrazit na krátkodobou EVS, a později i na roční EVS.

Pro následující projekty Evropské dobrovolné služby (EVS) nyní hledáme zájemce, neváhejte:
Pokud tě některý projekt zaujme, neboj se projevit svůj zájem zde: http://tmel.me/app_EVS_2015

Erasmus For Life
KDY: 1. 7. - 30. 11. 2015
KDE: Bukurešť, Rumunsko

Pobyt pro tebe a 6 dalších účastníků, spolu s kterými budeš moci poznávat po dobu pěti měsíců krásy Rumunska. Vyzkoušíš si, jaké to je žít v hlavním městě a věnovat čas dobrovolnictví. V rámci tohoto projektu si budeš moci vyzkoušet hned několik aktivit:
- reklamní činnost na podporu darování krve včetně práce na sociálních sítích
- pořádání a účast na společenských a sportovních aktivitách
- vzdělávací aktivity s dětmi a mládeží v nemocnici v Bukurešti
- dále se dovíš něco o bezpečnosti na silnicích a budeš moci pomáhat při prevenci
INFO v AJ: http://tmel.me/EVS_RO
PŘIHLÁŠKA: http://tmel.me/app_EVS_2015

World Cup Volunteers 2015
KDY: 24. 6. - 9. 7. 2015
KDE: Castelfranco Emilia, Itálie

Pomáhej pořádat mezinárodní fotbalový turnaj zaměřený na boj proti rasismu. Tento turnaj se pořádá každoročně již od roku 1997 a od té doby neustále roste. V roce 2013 navštívilo tento turnaj přes 8 000 lidí a podílelo se na něm přes 200 dobrovolníků. Hlavní cíl tohoto turnaje je podpora aktivního občanství, sociální inkluze a solidarity, za účasti mezinárodních dobrovolníků z celé Evropy. Projekt bude podporovat tzv. "peer-to-peer education", kdy se zapojení mladí lidé budou navzájem učit zdravému životnímu stylu, hodnotám anti-diskriminace a mezinárodnímu dialogu.
Dobrovolníci se budou podílet na pořádání celého turnaje a implementaci festivalu - především co se logistiky a praktických aspektů týče (úklid, výpomoc v kuchyni, zařizování prostor na pořádání turnaje...). Dobrovolníci budou mít možnost se podílet na pořádání debat (na téma anti-diskriminace), outdoorových a sportovních aktivit.
INFO v AJ: http://tmel.me/EVS_ITALY
PŘIHLÁŠKA: http://tmel.me/app_EVS_2015

Těšíme se na tvoji přihlášku!

UZÁVĚRKA (první kolo): 17. 5. 2015
PŘIHLÁŠKA: http://tmel.me/app_EVS_2015

DALŠÍ OBECNÉ PODMÍNKY EVS:
- účastník hradí případné vlastní osobní náklady, které nepokryje kapesným,
- náklady na jídlo, ubytování, cestu i jazykový kurz jsou hrazeny dle pravidel grantu "ERASMUS+"
- dobrovolník obdrží měsíční kapesné.

Prosím dej o této akci vědět i svým známým a kamarádům, ať už na Facebooku či na ulici. Podpoříš tak to, že se Tmelník bude moci zapojit do dalších podobných akcí i v budoucnu.

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhej obrátit emailem anebo telefonicky na 777 277 310. Můžeš nás také najít na webových stránkách a dozvědět se něco více o tom, co je vlastně Tmelník a jeho akce zač: http://tmelnik.cz/ ci http://Fb.com/Tmelnik.cz/

EVS = Evropská dobrovolná služba (EDS)
...zahrnuje krátkodobé i dlouhodobé dobrovolnické příležitosti (2-12 měsíců) jak získat mezinárodní zkušenost v neziskovém sektoru. S každým zájemcem o EVS jednáme individuálně a snažíme se přímo pro ni/něj vybrat (či společně vytvořit!) ten nejideálnějsí pobyt, proto nás kontaktujte na info@tmelnik.cz a rádi Vám pomůžeme!

Tmelník o.s.
_____________
info@tmelnik.cz
+420 777 277 310
www.tmelnik.cz
www.facebook.com/Tmelnik.cz