Dobroduš hledá nové dobrovolníky

18.11.2014

Dobroduš hledá dobrovolníky starší 20ti let, kteří věnují 6 až 10 hodin měsíčně trávení volného času s člověkem s duševním onemocněním.

Co je dobroduš?

Dobroduš - Diakonie ČCE - SKP v Praze aktivizuje a začleňuje dospělé osoby s dlouhodobým duševním onemocněním do společnosti. Smyslem služby je napomáhat těmto lidem v začlenění do společnosti, rozvojem jejich sociálních dovedností, navazováním mezilidských vztahů a aktivním trávením volného času. Služba pomáhá uživatelům, aby se zapojili do běžného života ve společnosti. Služba je poskytována v Praze a blízkém okolí profesionály a s využitím podpory dobrovolníků. Součástí služby je setkávání uživatele a dobrovolníka zejména v jejich přirozeném prostředí.

 

Kdo je dobrovolník v Dobroduši?

  • Je důležitou součástí týmu.
  • „Obyčejný" člověk, který chce dělat neobyčejné věci.
  • Vykonává činnost ve svém volném čase bez nároku na finanční odměnu.
  • Člověk starší 20ti let.
  • Věnuje 6 až 10 hodin měsíčně činnostem, které vyplývají z dobrovolnického programu Dobroduše, zejména se setkává s člověkem s duševním onemocněním.
  • Dobrovolník může, ale i nemusí mít praxi v oblasti sociálních služeb, důležitý je pozitivní přístup k lidem a chuť se zapojit.
  • Dobrovolník musí plnit určité povinnosti, které vycházejí z náplně jeho činnosti: musí projít vstupním vzděláváním, dochází na pravidelné supervize (1x/6 týdnů), posílá zápisy po každé schůzce s klientem, je v aktivním kontaktu s koordinátorem dobrovolníků. 
  • Dobrovolník se setkává s člověkem s duševním onemocněním pravidelně po dobu minimálně 6 měsíců.

Vstupní školení pro dobrovolníky

V termínu 12. prosince (16:00 – 20:00) a 13. prosince (9:00-18:00) 2014 bude probíhat úvodní vstupní vzdělávání dobrovolníků v Dobroduši.

V případě zájmu kontaktujte Dobroduš na emailu dobrodus@diakonie.cz, nebo telefonu: 602 142 055.

 

Více o dobrovolnictví v Dobroduši naleznete zde: http://www.dobrodus.cz/dobrovolnici-v-dobrodusi/ .

Zdroj: NICM