2 volná místa na EDS do Itálie a Slovinska

26.6.2015

Organizace Petrklíč Help hledá účastníky dvou projektu Evropské dobrovolné služby. Jeden v Itálii na rok od září 2015 a další na tři měsíce ve Slovinsku už od začátku sprna 2015. 

První EDS projekt je na rok (1.9.2015 - 31.8.2016) do Itálie, do organizace Cooperativa Sociale Muovimente (https://www.facebook.com/CoopMuovimente?fref=ts

V projektu jsou 2 hlavní činnosti: práce na EKOFARMĚ a práce v DENNÍM CENTRU pro lidi s postižením - dobrovolníci moc oceňují různorodost aktivit.

Cooperativa hostí většinou 8 EDS dobrovolníků, každý je z jiné země, dodává to projektu dost zábavy a nových přátel. A člověk se tam nikdy nenudí:)

Samotné místo projektu (Tuscania - https://en.wikipedia.org/wiki/Tuscania)  je v krásné oblasti mezi Římem (cca 1,5h vlakem) a Toskánskem (taky cca 120km), je to krásné historické místo, ideální na výlety.  

Mentorka dobrovolníků je moc sympatická slečna Mafalda Morganti, která sama byla na EDS (Evropské dobrovolné službě) v Olomouci v ČR, tak mluví i česky.

 


2.projekt je na 3 měsíce (1.8.-31.10.2015) ve Slovinsku, Ljubljaně, v organizaci Socialna Akademija.

Je to super třeba pro vysokoškoláky, kteří můžou jet na EDS a nemusí kvůli tomu přerušovat studium.

Celý projekt se zabývá metodou Backpack Journalism - tady zábavné Youtube video o BPJ: https://www.youtube.com/watch?v=CQuOv_gawb4

Jedná se o podporu rozvoje žurnalistických dovedností u mladých lidí, mají k tomu web, sice ve slovinštině, ale krásný: http://www.popotniskonovinarstvo.si/

Pro případné zájemce ráda dodám všechny další informace na tomto emailu: barbora.blahova@gmail.com nebo telefonu 777 619 737.