Za zážitky s Tmelníkem

8.2.2015

S Tmelníkem máš celou řadu možností jak se zapojit do mezinárodních akcí neformálního vzdělávání. Pokud tě baví poznávat nové věci apotkávat lidi z jiných zemí pak je tu Tmelník právě pro tebe! Přečti si v tomto článku o akcích, které právě chystáme a vyber si, která ti bude sedět nejlépe.

Celý rok průběžně nabízíme všem zájemcům účast na různých typech akcí, které jsou hrazeny z grantů EU. Pravidelně zveřejňujeme aktuální nabídky na Fb, dlouhodobější či specifické akce pak nabízíme aktivním účastníkům a zájemcům.

EVS = Evropská dobrovolná služba (EDS)
...zahrnuje krátkodobé i dlouhodobé dobrovolnické příležitosti (2-12 měsíců) jak získat mezinárodní zkušenost v neziskovém sektoru. S každým zájemcem o EVS jednáme individuálně a snažíme se přímo pro ni/něj vybrat (či společně vytvořit!) ten nejideálnějsí pobyt, proto nás kontaktujte na info@tmelnik.cz a rádi Vám pomůžeme! Nabídka aktuálně uvolněných pozic v rámci EVS:

EVS in Centrum Ksztalcenia i Wychowania OHP w Olesnicy
Oleśnica/Poland, 9 months (01/03/2015 – 31/11/2015) Více na info@tmelnik.cz (pište v AJ)

EVS in Multicultural Language Cafe in Semper Avanti
Wrocław/Poland, 12 months (01/03/2015 – 31/02/2016) Více informací na info@tmelnik.cz (pište v AJ)

Pozvánky na akce v ČR

INFO SCHŮZKA U KAFÉ
Přijď a zeptej se na cokoliv! Informace o tom, co je Tmelník, čemu se věnuje a jaké možnosti ti aktuálně nabízí.
Kdy? úterý 11. 2. 2015 ve 12:30
Kde? Friends Coffee House - Palackého 7, Praha 1
V případě zájmu nám prosím napiš, ať víme, s kolika zájemci počítat ;) Pokud ti nevyhovuje termín, napiš na eliska@tmelnik.cz a domluv si sraz jindy.

YE LET´S GET TOGETHER FOR BUILDING TOLERANCE (LGBT)
Víc hlav víc ví, víc zvládne a víc se baví. O to vše se budeme spolu snažit během osmi dnů, kdy se dozvíte více o diskriminaci, předsudcích, stereotypech dnešní společnosti a samozřejmě i o neformální cestě poznávání světa.
Účastníci pocházejí z České republiky, Bosny, Holandska, Rumunska, Itálie, Srbska, Španělska a Polska.
13. – 22. 2. 2015
Praha (Česká republika)
PŘIHLÁŠKA: http://tmel.me/applicationform_T4LGBT

PŘIPRAVUJEME na březen - červenec 2015:
- YE "OUT of TOLERANCE" v ČR
- YE "Dobrovolnictví v Tobě" v Pardubickém kraji
- YE "Zdravé vaření" v Pardubickém kraji
- TC "Act It Out" v ČR
- a také YE "BACK TO REALITY" a "Democracy? Simply classy!" (v rámci samostatné iniciativy).
Pokud tě název jakékoliv z akcí zaujal, napiš nám na info@tmelnik.cz a řekneme ti více o možnostech, jak se zapojit.

Výměny mládeže (YE) a tréninkové kurzy (TC, CMS) v zahraničí
...jsou otevřené lidem ve věku 18-30 let (výjimky možné). Zájemci z České republiky mají možnost vybrat si téma, které je baví, a zabývat se jím spolu se skupinou fajn lidí z dalších zemí Evropy. Aktualizovaný seznam, včetně informací o uzávěrkách přihlášek je vždy k nalezení na naší Fb události, kterou naleznete zde: http://tmel.me/2015

Výběr z projektů, do kterých se můžeš zapojit:

THE KEY POINT OF LIFE
Pojeď na výměnu mládeže do černomořského regionu Turecka a zažij týden s lidmi z Portugalska a Španělska. Šance poznat nové kultury a zároveň zjistit víc o sociální problematice, domácím násilí a rovnosti příležitostí pro všechny.
2. 3. - 9. 3. 2015
Turhal (Turecko)
PŘIHLÁŠKA: http://tmel.me/1114

YE YOUTH LIKE A DIAMOND
Pojeďme společně s lidmi z dalších 7 zemí objevovat klíčové kompetence stanovené EU a z nich vyplývající možnosti pro mladé lidi hledající své místo v Evropě či ve světě. V první polovině budeme tyto kompetence zkoumat pomocí metod neformálního vzdělávání, v té druhé zjištěné benefity rozšíříme mezi co největší počet mladých lidí napříč Evropou za použití naší kreativity a moderních informačních kanálů.
20. 4. - 30.4. 2015
Marmaris (Turecko) - potřeba mít platný pas
PŘIHLÁŠKA: http://tmel.me/1114
Účastníci budou vybráni na přelomu února a března

Další akce najdeš na www.tmel.me/2015

Těšíme se na tvojí přihlášku! V případě dotazů se obracej na lenka@tmelnik.cz :-)

CO JE NOVÉHO V LETOŠNÍM ROCE?

- Když vyrazíte s Tmelníkem, zařídíme pro vás cestu pozemní dopravou. V tom případě nebudete muset za lístky vůbec nic platit, ani několik měsíců čekat na proplácení, jako tomu bylo v minulosti

- Účastníci hradí příspěvek (500 Kč studenti a nezaměstnaní / 1000 Kč ostatní), ale pokud se po návratu zapojí do šíření informací o projektu obdrží peníze zpět - účastníci, kteří z akce napíší článek a najdou medium (regionální noviny, časopis apod.), které by ho zveřejnilo dostanou zpět 250 Kč. Navíc při uspořádání akce na propagaci projektu získá účastník dalších 250 Kč a otevře se mu tak cesta k další spolupráci s Tmelníkem!
Ubytování, strava, cestovné i program jsou zpravidla plně hrazeny z programu ERASMUS+.

Pokud máš zájem dostat zprávu jakmile se další projekty objeví, můžeš se přihlásit k odběru našeho newsletteru na http://tmel.me/news14

Můžeš nás také najít na webových stránkách a dozvědět se něco více o tom, co je vlastně Tmelník a jeho akce zač: http://tmelnik.cz/uvod/co-delame/

Kontaktní osoba:
Lenka Rejzková
_________________
Tmelník o.s.
lenka@tmelnik.cz
http://www.tmelnik.cz
http://www.facebook.com/Tmelnik.cz