Soluň: Evropské město mládeže pro rok 2014

3.1.2014

Živoucí řecké město Soluň (řecky Thessaloniki) převezme od slovinského Mariboru titul Evropské město mládeže pro rok 2014. Podívejte se, co všechno se bude během tohoto roku dít.

<--break->Soluň, studentské město v zálivu Thermaikos v Egejském moři, má program "svého" roku mládeže postavený na tématech kultura, inovace, dobrovolnictví, participace mládeže, životní prostředí, sport a tvořivost. Evropské hlavní město mládeže pořádá nejen celou řadu akcí a událostí, ale také podporuje řadu činností skupin i jednotlivců. 

Nebudou chybět velké akce jako např. setkání mládeže během řeckého předsednictví, kampaně pro volby do Evropského parlamentu, simulace fungování Organizace spojených národů pro studenty a mnoha soutěží. Ve spolupráci s místní sítí občanské společnosti, městských mládežnických organizací, s podporou EU, Rady Evropy, OSN, řeckého předsednictví a velkého počtu nadací chce město v tomto roce fungovat jako laboratoř dobrých nápadů.

Titul Evropské město mládeže vznikl na popud Evropského fóra mládeže pro podporu rozvoje nových myšlenek a inovativních projektů s ohledem na aktivní účast mladých lidí ve společnosti a na podporu spolupráce v oblasti politiky mládeže na místní a evropské úrovni.

 

Zdroj: Evropský portál pro mládež