S ERASMUS+ v novém

23.1.2015

S Tmelníkem můžeš vyrazit na řadu mezinárodních akcí neformálního vzdělávání. Jestli tě baví poznávat nové věci, potkávat lidi z jiných zemí, dobrovolničit a objevovat, pak je tu Tmelník právě pro tebe! V následujícím článku se dozvíš o důležitých novinkách pro účastníky akcí Tmelníku, a nechybí ani naše aktuální nabídka pobytů EVS a dalších aktivit pro mladé.

Celý rok průběžně nabízíme všem zájemcům účast na různých typech akcí, které jsou hrazeny z grantů EU. Pravidelně zveřejňujeme aktuální nabídky na Fb, dlouhodobější či specifické akce pak nabízíme aktivním účastníkům a zájemcům.

EVS = Evropská dobrovolná služba (EDS)
...zahrnuje krátkodobé i dlouhodobé dobrovolnické příležitosti (2-12 měsíců) jak získat mezinárodní zkušenost v neziskovém sektoru. S každým zájemcem o EVS jednáme individuálně a snažíme se přímo pro ni/něj vybrat (či společně vytvořit!) ten nejideálnějsí pobyt, proto nás kontaktujte na info@tmelnik.cz a rádi Vám pomůžeme! Nabídka aktuálně uvolněných pozic v rámci EVS:

EVS in Centrum Ksztalcenia i Wychowania OHP w Olesnicy
Oleśnica/Poland, 9 months (01/03/2015 – 31/11/2015)
Volunteer will help school educators to organize free time for students. For this group of students volunteers will organize different kind of activities: culture events, artistic workshops, outdoor or indoor sport activities, language classes, EVS promotion or UE knowledge: presentation about countries and foreign language conversations, activities talking about UE (values, problems), EVS promotion in Olesnica's schools, local newspapers and internet. Computer classes, and actualization of website, writing a blog. Více na info@tmelnik.cz (pište v AJ)

EVS in Multicultural Language Cafe in Semper Avanti
Wrocław/Poland, 12 months (01/03/2015 – 31/02/2016)
The volunteer will be involved in action called "Multicultural Language Cafe (MLC)". In MLC the EVS coordinator will carry out activities together with the international group of EVS and local volunteers. Much of the work, which a volunteer will be doing, is to encourage young people to participate in civic life as well as to develop their personality and European identity. Více informací na info@tmelnik.cz (pište v AJ)

Výměny mládeže (YE) a tréninkové kurzy (TC, CMS)
...jsou otevřené lidem ve věku 18-30 let (výjimky možné). Zájemci z České republiky mají možnost vybrat si téma, které je baví, a zabývat se jím spolu se skupinou fajn lidí z dalších zemí Evropy. Aktualizovaný seznam, včetně informací o uzávěrkách přihlášek je vždy k nalezení na naší Fb události, kterou naleznete zde: http://tmel.me/2015

Výběr z projektů, do kterých se můžeš zapojit:

MOBILNOSC PRACOWNIKOW MLODZIEZOWYCH W PROGRAMIE ERASMUS+
Networking visit - příležitost se setkat z pracovníky s mládeží z různých evropských neziskových organizací. Šance poznat jiné kultury, navštívit Klodzké údolí a zdejší EVS dobrovolníky, vyměnit si zkušenosti a případně i naplánovat budoucí spolupráci.
8.3 - 14.3. 2015
Polanica Zdrój (Polsko)
Podrobnější info: http://tmel.me/Mkl
Program akce: http://tmel.me/prM
PŘIHLÁŠKA: http://tmel.me/1114
UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK: 28. 1. 2015

THE KEY POINT OF LIFE
Pojeď na výměnu mládeže do černomořského regionu Turecka a zažij týden s lidmi z Portugalska a Španělska. Šance poznat nové kultury a zároveň zjistit víc o sociální problematice, domácím násilí a rovnosti příležitostí pro všechny.
APV 10. - 13. 2. 2015 (Na přípravnou návštěvu pojedou z každého státu 2 zástupci/kyně týmu)
PROJEKT: 2. - 9. 3. 2015
Turhal (Turecko)
PŘIHLÁŠKA: http://tmel.me/1114

TC LETS MOVE YOUTH EXCHANGES UP!
Ideální akce pro ty, kdo se chtějí naučit jak připravit dobrý mezinárodní projekt a zároveň by rádi prožili zajímavý týden neformálního vzdělávání.
19. 3 - 27. 3 2015
Jerez de la Frontera (Španělsko)
Podrobnější info: http://tmel.me/lmyeu
PŘIHLÁŠKA: http://tmel.me/1114

CME EUROPEAN VOLUNTARY SOCIETY
12. 4. - 18. 4. 2015
Rezekne (Lotyšsko)
Podrobnější info: http://tmel.me/RZ15
PŘIHLÁŠKA: http://tmel.me/1114
UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK: 28. 1. 2015

YE YOUTH LIKE A DIAMOND
Pojeďme společně s lidmi z dalších 7 zemí objevovat klíčové kompetence stanovené EU a z nich vyplývající možnosti pro mladé lidi hledající své místo v Evropě či ve světě. V první polovině budeme tyto kompetence zkoumat pomocí metod neformálního vzdělávání, v té druhé zjištěné benefity rozšíříme mezi co největší počet mladých lidí napříč Evropou za použití naší kreativity a moderních informačních kanálů.
20. 4. - 30.4. 2015
Marmaris (Turecko) - potřeba mít platný pas
PŘIHLÁŠKA: http://tmel.me/1114
Účastníci budou vybráni na přelomu února a března

TC HOW TO WORK TOGETHER FOR PROMOTING YOUTH EMPLOYMENT IN EUROPE
Na Sicílii se dozvíš o metodách neformálního vzdělávání zaměřených na podporu zaměstnanosti a zároveň budeš mít šanci seznámit se s pracovníky s mládeží z Portugalska, Španělska, Bulharska, Estonska a dalších zemí.
26. 5. - 31. 5. 2015
Nizza di Sicilia (Itálie)
Podrobnější info: bude zveřejněno v druhé části února
PŘIHLÁŠKA: http://tmel.me/1114

Těšíme se na tvojí přihlášku! V případě dotazů se obracej na lenka@tmelnik.cz :-)

CO JE NOVÉHO V LETOŠNÍM ROCE?

- Když vyrazíte s Tmelníkem, zařídíme pro vás cestu pozemní dopravou. V tom případě nebudete muset za lístky vůbec nic platit, ani několik měsíců čekat na proplácení, jako tomu bylo v minulosti

- Účastníci hradí příspěvek (500 Kč studenti a nezaměstnaní / 1000 Kč ostatní), ale pokud se po návratu zapojí do šíření informací o projektu obdrží peníze zpět - účastníci, kteří z akce napíší článek a najdou medium (regionální noviny, časopis apod.), které by ho zveřejnilo dostanou zpět 250 Kč. Navíc při uspořádání akce na propagaci projektu získá účastník dalších 250 Kč a otevře se mu tak cesta k další spolupráci s Tmelníkem!
Ubytování, strava, cestovné i program jsou zpravidla plně hrazeny z programu ERASMUS+.

- Uvažuješ, že bys jel/a na projekt, ale nedovedeš si představit, jak to vlastně probíhá? Budeme pořádat pravidelné informační schůzky v Praze, v případě zájmu i v Brně. Dozvíš se víc a budeš se moc zeptat na všechno, co tě o pobytových akcích neformálního vzdělávání zajímá. Pro domluvení srazu piš na eliska@tmelnik.cz
Další schůzka bude už 3. 2. ve 12:30 (Friends Coffee House, Praha), více zde.

Pokud máš zájem dostat zprávu jakmile se další projekty objeví, můžeš se přihlásit k odběru našeho newsletteru na http://tmel.me/news14

Můžeš nás také najít na webových stránkách a dozvědět se něco více o tom, co je vlastně Tmelník a jeho akce zač: http://tmelnik.cz/uvod/co-delame/

Kontaktní osoba:
Lenka Rejzková
_________________
Tmelník o.s.
lenka@tmelnik.cz
http://www.tmelnik.cz
http://www.facebook.com/Tmelnik.cz