Freedom Express

26.6.2014

Nastupte si na palubu stroje času. Vydejte se na výpravu po stopách událostí, které před 25 lety změnily obraz Evropy. „Freedom Express” je dvoutýdenní výprava po šesti zemích bývalého komunistického bloku, na kterou se vydá dvacet mladých umělců, vědců, novinářů a animátorů kultury z celé Evropy. 

Projekt začíná 29. srpna v Gdaňsku a končí v Berlíně 14. září. Na programu výpravy budou street-artové akce, městské hry, semináře, setkání s umělci a členy opozice i společné natáčení filmů a tvorba blogu. 

Trasa : Gdańsk, Warsaw, Budapest, Timisoara, Sopron, Bratislava, Prague, Berlin

Celá výprava bude zvěčněna ve formě dokumentárního filmu, který bude představovat střet mladé generace se stopami převratu ve střední a východní Evropě.

Aby ses stal jedním z účastníků výpravy (pro účastníky od 18-28 let), stačí do konce června vyplnit přihlášku na internetových stránkách a připravit uměleckou, vědeckou, nebo novinářskou práci, která bude vyjadřovat tvůj osobní vztah k převratu v roce 1989 a k cestě zemí střední a východní Evropy za svobodou. Mohou to být grafické díla, fotografie, koláže, krátké filmy, eseje, nebo rozhovory se svědky dějin.

Společensko-vzdělávací kampaň „Freedom Express“ organizuje Evropská síť Paměť a solidarita. 

Podrobné informace o projektu, pravidla náboru a přihláška se nacházejí na internetových stránkách www.freedomexpress.enrs.eu. Podívejte se rovněž na profil kampaně na Facebooku: www.facebook.com/madeineightynine.

Zdroj: Tandem