Festival francouzského filmu

31.10.2013

Festival francouzského filmu v České republice (21. – 27. 11. 2013) uvede deset předpremiérových titulů, v jejichž čele stojí letošní Zlatou palmou v Cannes oceněné drama Abdellatifa Kechiche ŽIVOT ADÈLE (Lavied’Adèle).

Tvorbu tohoto významného francouzského režiséra připomene festival pěti jeho snímky vrámci sekce Pocta Abdellatifu Kechichovi. Pražská část festivalu dále nabídne soutěžní sekci Výběr české kritiky s devíti snímky, které se utkají o cenu diváků. Zvláštní uvedení připomene životní jubileum Jeana Paula Belmonda filmem MUŽ Z RIA (L’Homme de Rio) režiséra Philippa de Broky. Na programu nebude chybět ani divácky oblíbený Večer krátkých filmů.

Festival se koná v šesti partnerských kinech: v Kině 35 Francouzského institutu v Praze, v kinech sítě Europa Cinemas (Praha: Světozor, Lucerna, Brno: Scala, České Budějovice: Kotva) a v pražském multikině CineStar Anděl.

Všechny filmy jsou uváděny v původním znění s českými titulky nebo s českým dabingem. Vstupné na festivalové projekce činí 90Kč.

Oficiální web festivalu: www.festivalff.cz

Facebookové stránky festivalu: www.facebook.com/festivalff
Youtube: http://www.youtube.com/user/FrancouzskyInstitut

Zdroj: TZ Festivalu francouzského filmu