Dubnový program Dobrovolnického centra 67

3.4.2017

Dobrovolnické centrum 67 Vás zve na dubnové přednášky a akce, které pro Vás připravili. Jejich přehled najdete níže. Všechny večerní programy začínají v 18:30 (kromě workshopu) a jsou zdarma.

Pokud byste si chtěli popovídat o možnostech dobrovolnictví, projektech či využít našich prostor pro svou činnost, neváhejte se na nás obrátit nebo využijte konzultačních hodin každou středu či čtvrtek od 15:30-18:00.

Těšíme se na vás.

Taktéž bychom vás rádi pozvali na slavnostní zahájení festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět Brno 2017, které se bude konat 27. 3. v 18:30, Scala univerzitní kino (pozvánku najdete v příloze). Kromě filmových projekcí se můžete těšit i na doprovodné akce a každoroční jarmark neziskovek, který se uskuteční  3.  4. od 14:00 do 17.30 v atriu Fakulty sociálních studií. Více informací o festivalu najdete na https://www.jedensvet.cz/2017/brno.

Nabídka pro organizace a neformální spolky

Zveme vás na naše společné snídaně, na kterých pracujeme na společné střeše a věnujeme se tématům, které vyplynuly ze síťovacích setkání (podpora zapojování dobrovolníků do činností organizací a neformálních skupin, obnova spolupráce v oblasti dobrovolnictví v Brně a Jihomoravském kraji a výměna zkušeností a plánování společných aktivit).  Další setkání proběhne 23. 3. v 8:30 v DC67, budova SVČ Lužánky, Lidická 50. Více informací na: info@dc67.cz, 776 594 804.

 
DUBNOVÝ  PROGRAM
 
6. 4. GHETTOFEST – ZAPOJ SE! 
Ghettofest, to je pouliční festival, pro který je typická multikulturní pestrost, tanec, divadlo, film, gastronomie, workshopy aj. Vyloučená lokalita přezdívaná „Brněnský Bronx“ se stává prostorem kreativity a vzájemného respektu. Máš zájem se na tom podílet? Přijď a dozvíš se, jak se zapojit jako dobrovolník/dobrovolnice. 
 
19. 4.  SEDM PÍSNÍ PRO DLOUHÝ ŽIVOT, UK, 2015, 79 MIN.
PROJEKCE FILMU
Šest mužů a žen různého věku, kteří už nemají naději na vyléčení a zdravotní sestra, jež dokáže pacientům velmi pozorně naslouchat a zároveň je nakazit svým nadšením pro hudbu a zpěv. Právě o nich je muzikál, který ač pojednává o smutných věcech, vyvolá úsměv na tváři.
 
20. 4.  THAJSKO, VIETNAM, KAMBODŽA A WORKAWAY
Poznání světa z pohledu místních lidí, dopady turistické expanze, vysočina a příroda, nečekaná dobrodružství.. To všechno může znamenat dobrovolnictví v rámci  workaway. Poradíme ti, jak můžeš vycestovat, nejen do Jihovýchodní Asie, i ty. Připrav se však na to, že „Life is a journey, not a destination!“.
 
27. 4.  MALÉ VELKÉ KROKY K SAMOSTATNOSTI
Zajímá tě, co nabízí svým klientům sociálně terapeutické dílna? Chtěl/a bys zdravotně znevýhodněným uživatelům získat a udržet pracovní návyky a dovednosti? Vidět to dobré ve svém životě,  uplatnit se na otevřeném, nebo chráněném trhu práce, být co nejvíc samostatný a nezávislý? Pomocí malých kroků uskutečnit ty velké? Přijď a dozvíš se, jak se můžeš zapojit.